Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc nabídne prohlídky pro děti i dospělé na zámku v Mníšku

Hradozámecká noc nabídne prohlídky pro děti i dospělé na zámku v Mníšku

Vydáno 24. srpna 2017 Památky
V sobotu 26. srpna se zámek v Mníšku pod Brdy připojí k již osmé Hradozámecké noci. Při té příležitosti se připravují speciální kostýmované prohlídky pro děti i pro dospělé a zábava na nádvoří. Vrcholem večera se stane barevný ohňostroj ve 21 hodin v zahradě zámku.
Hradozámecká noc v Mníšku pod Brdy připravila pro každého něco. Přijďte se rozloučit s prázdninami a užít si zábavné prohlídky.
 
Od 15:30 se mohou děti těšit na prohlídky O královně Elze. OPřipraveny jsou i Kouzelnické prohlídky - při návštěvě reprezentační první trasy zámku se salónky a slavnostními jídelnami děti uslyší vyprávění o kouzelnících, čarodějích a alchymistech a možná se naučí i nějaké zaříkadlo. Mírně tajuplná prohlídka vás pobaví a naučíte se kouzlit.

Od 15:00 bude otevřena Zámecká kouzelná výtvarná dílna, kde si může každý užít výtvarného tvoření. Dále můžete sejít do Kouzelné sklepení, kde na vás čekají pohádkové postavičky v životní velikosti od akademické malířky Dagmar Renertové. Uvidíte také
Panenky v historických kostýmech (více než 70 panenek - Královna Kleopatra, Karel IV., císařovna Marie Terezie a další).

Od 20:00 se mohou nejen dospělí vypravit na zábavné prohlídky O historii českého filmu. Návštěvníky čeká hádání, kvízové otázky, divadelní scénky a vyprávění o hvězdách prvorepublikového filmu, jako je třeba Adina Mandlová, Jiřina Štěpničková nebo Nataša Gollová, a jestli nebe dovolí, tak i pohled na hvězdy skutečné. Prohlídky začínají: 20:00, 20:30, 21:00, 21:30, 22:00, 22:30, 23:00, 23:30 hod. Hradozámecký ohňostroj začne ve 21:00 v zámecké zahradě.
Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Kavárna Malý mnich Mníšek pod Brdy

Vůně čerstvě pečených vaflí a italské kávy vás dovede k nejvýše položenému domu na náměstí v Mníšku pod Brdy. Žízeň zaženete domácími limonádami a chuť na sladké našimi vlastními dorty.Od června 2016 se u nás můžete ubytovat v dvoulůžkovém apartmánu.

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Prohlídky pro děti v Mníšku pod Brdy

Děti, projděte se zámkem v Mníšku pod Brdy a bavte se u toho. Sáhněte si na krásně zdobená klasicistní kachlová kamna, na látky, ze kterých jsme ušili závěsy a potahy. Poslouchejte zvuky. Uslyšíte meluzínu? Zvoneček pro služebnou? Hrací skřínku? Bude vás to bavit!

Cyklobus Brdy: Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Cyklobus Brdy: Dobřichovice - Mníšek pod Brdy - Kytín

Autobus s vlekem na jízdní kola vyrazí do terénu i v roce 2018. Jeho cílem je nově vzniklá Chráněná krajinná oblast Brdy, už ne vojenský újezd. Do autobusu se vejde 25 kol. Cyklobus jede z Dobřichovic do Kytína.

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Zámek Mníšek pod Brdy - vstupte do období první republiky

Vyslechněte příběh ševce Serváce, který ke šlechtickému titulu a zámku přišel. Prohlédněte si pokoje posledních majitelů v tom stavu, jak je opustili. Nebo jen relaxujte v zámeckém parku.

Hradozámecká noc 2018

Hradozámecká noc 2018

Již tradiční akce na hradech a zámcích. Poslední srpnová sobotní noc je kouzelná: na českých hradech a zámcích vás čekají neuvěřitelné zážitky! Devátý ročník Hradozámecké noci se uskuteční na více než osmi desítkách památek po celé České republice.

Svatá Hora u Příbrami - obdivované mariánské poutní místo

Svatá Hora u Příbrami - obdivované mariánské poutní místo

Známé evropské mariánské poutní místo, barokní architektonický skvost, se tyčí nad městem Příbram již více než 300 let. Původní kapli ze 14. stol. roku 1647 přebudovali jezuité na svatyni, Svatá Hora stala jedním z nejznámějších poutních míst ve střední Evropě. V roce 2015 byla rekonstruována.