Úvod > Aktuality > Hradozámeckou noc na Duchcově ovládne Casanova

Hradozámeckou noc na Duchcově ovládne Casanova

Vydáno 24. srpna 2018 Zážitky
Vstupte i vy do světa nespoutané fantazie bez hranic! V sobotu 25. srpna se bude konat na zámku Duchcov opět Hradozámecká noc 2018. Oživené prohlídky zámecké expozice s Casanovou v podání Petra Stolaře a divadla V Pytli se konají od 18:00 do 22:00 hodin.
Zámek DuchcovZámek Duchcov na sobotu 25. srpna přichystal denní i noční prohlídky zámku. Po celý víkend 25.a  26. 8. se na zámku budou konat od 10 do 17 hodin prohlídky s průvodcem v kostýmu, které jsou pořádány v rámci tematického roku s názvem Šlechta českých zemí v evropské diplomacii. Tyto prohlídky připomenou osobnost Giacoma Casanovy a jeho diplomatické působení. Prohlídky zároveň připomínají 220 let od úmrtí tohoto známého milovníka. Vstupné na prohlídku je 90 korun.

giacomo casanovaV rámci celoreublikové akce Hradozámecká noc se pak s Giacomem Casanovou setkáte i během sobotní noci. Program s názvem Noc romantických příběhů přinese na zámek oživené prohlídky s Divadlem V Pytli a hudebně-taneční program se sólistou a choreografem Severočeského divadla Vladimírem Gončarovem. Program zámek pořádá ve spolupráci s Kulturním centrem Duchcov a Divadlem v Pytli Petra Stolaře. Komponované představení s tanečním příběhem, jehož obsah je inspirován samotným životem, překvapí svými bizarními a vtipnými tanečními kreacemi, i kostýmy.

Vstupné na oživenou prohlídku bude 160 Kč pro dospělé, snížené 140 Kč a rodinné 400 Kč. Vstupné na hudebně-taneční program je 120 Kč, snížené pak 100 Kč. Při zakoupení vstupenek na obě části programu získáváte nárok na zlevněné vstupné. Doporučujeme rezervaci vstupenek předem v pokladně zámku na tel. 417 835 301.
Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Knížecí zahrada na zámku Duchcov

Romantická Knížecí zahrada se rozkládá před severním křídlem zámku Duchcov. Byla vytvořena ve stylu à la française v rekonstruované podobě zámeckých barokních zahrad. Vstup do Knížecí zahrady je volný a je vymezen otevírací dobou zámku.

Expozice antických soch na zámku Duchcov

Expozice antických soch na zámku Duchcov

V nové stálé expozici „Okouzleni antikou“ se na zámku v Duchcově seznamíte s fascinujícími příběhy z řecké mytologie a objevíte kouzlo antických soch v autentickém prostředí zámku.

Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

Zámecké divadlo v Mnichově Hradišti

V sousedství knihovny v jihovýchodním nároží zámku Mnichovo Hradiště je původní hlavní zámecký sál, který byl koncem 18. století přebudován na zámecké divadlo, zdobené iluzivní klasicistní výmalbou. Divadelní prostor zpřístupněn veřejnosti v rámci prohlídek zámku a kulturních akcí.

Hradozámecká noc 2019

Hradozámecká noc 2019

Hradozámecká noc v roce 2019 proběhne v noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září a jejím hlavním sídlem bude hrad Grabštejn.

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov s expozicí Giacoma Casanovy

Zámek Duchcov leží přibližně 8 km jihozápadně od města Teplice. Návštěvníci zde mohou zhlédnout především Valdštejnskou rodovou galerii, expozici v tzv. biliárovém křídle, tři místnosti zámeckého personálu, Vojenskou zbrojnici, Lovecký salonek a muzeum věnované osobnosti Giacoma Casanovy.