Úvod > Aktuality > Hrad Sovinec se loučí se sezónou poslední akcí s názvem Hofmistrova závěť

Hrad Sovinec se loučí se sezónou poslední akcí s názvem Hofmistrova závěť

Vydáno 26. října 2017 Památky
O nadcházejícím víkendu, 28. - 29. října, proběhne na hradě Sovinec slavnostní zakončení turistické sezóny. Těšit se můžete na šermíře, středověké tance, módní přehlídku gotických šatů, sokolnické ukázky, divadelní pohádky nebo netradiční prohlídky hradních zákoutí, které oživí nejúspěšnější scénky sezóny.

Hrad SovinecNa okraji Nízkého Jeseníku, 13 kilometrů od Rýmařova se nachází hrad Sovinec z první poloviny 14. století. Hrad se pyšní nejen barvitou historií, ale také bohatým kulturním programem, který každoročně vyvrcholí poslední akcí sezóny s názvem Hofmistrova závěť. Letošní loučení se uskuteční o víkendu 28. - 29. října.

Nádvořím se bude rozléhat řinkot mečů, středověká hudba i křik dravých ptáků. Pro dámy bude připravena módní přehlídka gotického odívání a chybět nebudou ani středověké tance. Ani pánové nepřijdou zkrátka – Hofmistrova závěť je totiž zaměřená na vývoj palných zbraní a vojenskou historii od dávnověku až po současnost.

Hrad SovinecPři prohlídce hradních prostor uvidíte také nejúspěšnější scénky letošní sezóny: Divadlo bez střechy do festivalu nasadili kultovní divadelní komedii Prokleté dědictví. Skupina historického šermu Jindřich připomene šermířskou komedii Spanilá jízda. Skupina scénického šermu Fuente Ovejuna srdečně zve na pohádkovou komedii Rumcajs či šermířskou komedii Žižka.

Na hradě bude platit neomezený pohyb návštěvníků, vystoupat můžete také na vyhlídkovou věž. Po oba dva dny otevřeno 9:15 do 17:30 hodin. Netradiční prohlídky hradních zákoutí se budou konat každých 20 minut.

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Hrad Sovinec - historické pořady po celou sezonu

Nejrozsáhlejší moravský hradní komplex v Nízkém Jeseníku založili začátkem 14. stol. páni ze Sovince. Na hradě jsou pořádány kulturní akce, zejména vystoupení šermířských skupin, divadelních souborů a hudebníků, jsou prezentována tradiční řemesla.

Přírodní park Sovinecko v Nízkém Jeseníku

Přírodní park Sovinecko v Nízkém Jeseníku

Přírodní park Sovinecko se nachází v jihozápadní části Rešovské hornatiny. Okouzlit návštěvníka mohou jeho hluboká údolí a výrazné svahy, které pokrývají lesní porosty s druhovou skladbou blízkou přirozeným porostům.

Další aktuality