Úvod > Aktuality > Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Hostýn zažije Mysliveckou svatohubertskou pouť

Vydáno 17. října 2018 Kultura
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně zažije v sobotu 20. října již dvacátou Mysliveckou svatohubertskou pouť. Ani letos nebude chybět průvod k obrázku sv. Huberta a troubená mše svatá, kterou v 10:15 hodin celebruje Mons. Antonín Basler.
HostýnV sobotu 20. října 2018 se na Svatém Hostýně uskuteční XX. svatohubertská pouť. V 9:15 hodin zazní lovecká hudba a signály před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie v podání trubačů OMS Přerov a zámku Holešov. V 10.00 hodin vyjde průvod k obrázku sv. Huberta a v 10.15 hodin se uskuteční svatohubertská mše svatá, kterou bude celebrovat Mons. Antonín Basler. Hudba a zpěv od Petr aVacka a Josefa Selementa zazní v provedení trubačů OMS Přerov a sboru svatého Huberta.

Po mši svaté bude připraven doprovodný program s výcvikem pernatých dravců (sokolnická skupina Vancoš), další program s názvem Kůň v lese. Pro rodiče s dětmi bude připraveno Putování za sv. Hubertem. Po požehnání bude koncert duchovní hudby Sboru svatého Huberta. V průběhu celé pouti bodou připraveny ukázky lovecké lukostřelby, práce s koňmi v lese, možnost zakoupení mysliveckých potřeb a prodejní výstava fotografie zvěře a přírody.
Svatý Hostýn - Poutní bazilika minor a muzeum na Svatém Hostýnu

Svatý Hostýn - Poutní bazilika minor a muzeum na Svatém Hostýnu

Hostýn je se svou mariánskou svatyní (Basilica minor) nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě a po Velehradě také nejpamátnějším. V expozicích Svatohostýnského muzea se představuje historický vývoj Hostýna od prehistorie až po současnost.

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž - Velehrad

Poutní stezky Východní Moravy: I. etapa Kroměříž - Velehrad

Vydejte se na cestu spojující dvě nejvýznamnější poutní místa Moravy – Svatý Hostýn a Velehrad, poznejte dávnou historii naší země. Putování zahájíte v Kroměříži, městě památek UNESCO. Po sedmi dnech můžete putování zakončit na Velehradě, odkud bylo Slovanům před mnoha věky přineseno křesťanství.

Hostýnské vrchy – místo opředené bájnými pověstmi

Hostýnské vrchy – místo opředené bájnými pověstmi

Hostýnské vrchy s mírně zvlněnými hřebeny jsou velmi oblíbenou rekreační oblastí Východní Moravy. Milovníci turistiky a cykloturistiky si mohou vybrat z velkého množství značených stezek. Nadšenci pro houbaření či běžecké a sjezdové lyžování zde naleznou ideální terény.

Křížová cesta Dušana Jurkoviče na Hostýně

Křížová cesta Dušana Jurkoviče na Hostýně

Křížová cesta těsně pod vrcholem Hostýnu je dílem architekta Dušana Jurkoviče. Je významnou architektonickou součástí celého hostýnského komplexu.

Přírodní památka Bludný v Hostýnských vrších

Přírodní památka Bludný v Hostýnských vrších

Území, které se rozprostírá na svahu vrchu Bludný u Bystřice pod Hostýnem, je chráněné pro květnatou bučinu, suťové lesy, veřejnosti nepřístupné jeskyně a výskyt střevlíka hrbolatého. V oblasti se nacházejí zajímavé skalní útvary.