Úvod > Aktuality > Horní hrad v Krásném Lese ožije noční palbou

Horní hrad v Krásném Lese ožije noční palbou

Vydáno 19. října 2017 Památky
Horní hrad vás zve na noční program v sobotu 21. října a v neděli 22. října na program o historických palných zbraních, kdy zažijte hrad v palebné síle. Na konci sobotního programu nebude chybět ohňová show.

HauenštejnUkončení kulturní sezony pořádá tradičně koncem října hrad a zámek Horní Hrad jinak řečený Hauenštejn. Tento středověký strážní hrad leží nedaleko Stráže nad Ohří.

Přijďte zamknout pomyslnou bránu za kulturní sezonou Horního hradu spolu s šermíři, dělostřelci a lukostřelci.

Sobotní program od 16:00 do pozdních nočních hodin nabídne noční palbu z hradeb. Noční palbu z hradeb zařídí šermířská skupina Bohemica Sanguis, Darkness, Fechtýři, Mortis a třeba i Savioli. Pořádnou rytířskou řežbu přiveze SHŠ Jednota panská z Plzně. Pro odlehčení zatančí sličné tanečnice a s ohněm roztočí Ohnivé divadlo Ignis.
 

Poznáte výstřel z píšťaly, hákovnice nebo tarasnice?

MušketýřiPřijeďte se dozvědět něco více o historických palných zbraních (píšťaly, hákovnice, tarasnice, houfnice) a zažijte hrad v palebné síle! Horní hrad v obležení dobových palných zbraní zažijete i v neděli. Čekají vás přednášky, průřez historií palných zbraní, mini škola šermu a další bojové ukázky s možností si vše vyzkoušet. Po celou neděli bude probíhat střelba z historických děl.

Běžně si můžete prohlédnout celý areál hradu s tištěným průvodcem, navštívit patrová gotická sklepení, rytířský sál s původním dřevěným vyřezávaným stropem, vystoupat na hradní věž, navštívit zámeckou kapli a přilehlé arboretum, prostudovat rodokmen původních majitelů hradu.

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Horní Hrad nedaleko Stráže nad Ohří

Hrad a zámek Horní Hrad také řečený Hauenštejn je středověký strážní hrad nedaleko Stráže nad Ohří, rozšířený a upravený v polovině 19. století ve stylu anglické novogotiky.