Úvod > Aktuality > Historické traktory a zemědělské stroje v pohybu uvidíte v Čáslavi

Historické traktory a zemědělské stroje v pohybu uvidíte v Čáslavi

Vydáno 1. června 2016 Kultura
Zájemce o historickou zemědělskou techniku láká na tradiční akci muzeum v Čáslavi. Pro návštěvníky je připraven ve dnech 4. a 5. 6. 2016 od 8:00 do 17:00 hodin bohatý program. Tradičně budou předváděny v chodu unikátní exponáty ze sbírek muzea, ale i od soukromých sběratelů. Po celý víkend bude probíhat předváděcí akce historické zemědělské techniky s názvem Pradědečkův traktor.

I v letošním roce zaburácí v Čáslavi motory historických traktorů, roztočí se setrvačníky parních strojů a doba se vrátí o století zpět.

Letos se program zaměří na zemědělské stroje značky Škoda, která právě v letošním roce slaví 90 výročí výroby traktorů. V Čáslavi vám představí  veterány jako například Škodu HT – 30 a také traktor Škoda ŠT – 180, který debutoval na brněnském veletrhu v roce 1969. Druhou novinkou bude traktor bagr Bělorus 6M. Oba exponáty byly do muzea zakoupeny koncem loňského roku.

Těšit se můžete také na bohatý doprovodný program, přehlídku veteránů a spoustu další zábavy v areálu Muzea zemědělské techniky. Pro všechny věkové skupiny návštěvníků je zajištěn stánkový prodej s občerstvením a zpřístupněné všechny návštěvnické prostory včetně vybraných, jindy nepřístupných depozitářů.

Vstup zdarma pro děti do Národního zemědělského muzea

Vstup zdarma pro děti do Národního zemědělského muzea

Národní zemědělské muzeum umožní dětem a mládeži do 18 let vstup zdarma. Novinka bude platit od 20. srpna v budově NZM v Praze na Letné. Muzeum tak chce přitáhnout mladé lidi a podpořit u nich zájem o zemědělství.

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum - obory zemědělství ve všech podobách

Národní zemědělské muzeum nabízí kromě stálých expozic v Praze expozice ve svých pobočkách, krátkodobé výstavy, přednášky pro veřejnost, archiv, fotoarchiv a knihovnu. Od července 2017 se na střeše budovy otevřela vyhlídková terasa s piknikovou loučkou.