Úvod > Aktuality > Historické metro vyrazí v sobotu na trať

Historické metro vyrazí v sobotu na trať

Vydáno 18. srpna 2017 Zážitky
Dopravní podnik hlavního města Prahy připravil nejen pro příznivce historie pražské městské hromadné dopravy ojedinělý zážitek. Nevšední zážitkový výlet do zákulisí pražského metrase koná již tuto sobotu 19. srpna. Exkurze je připravena na trase A a v prostorách depa Hostivař. Jízdu je však nutné předem rezervovat.

Jak rychle jezdí a jaká tajemství skrývá pražské metro? V sobotu 19. srpna si můžete projít zákulisí depa Hostivař. Kromě prohlídky s odborným výkladem vás čeká cesta historickou soupravou, návštěva v kabině strojvedoucího či pohled do rozsvíceného tunelu a další běžně nepřístupná místa pražské podzemní dráhy.

V Depu Hostivař vás místní průvodci nejen detailně seznámí s provozem, zázemím a údržbou na tomto místě deponovaných a spravovaných modernizovaných souprav typu 81-71M. Navíc pro vás mají připravenou unikátní exkurzi do haly tzv. „malého depa“, neboli depa vozového parku údržby tratí a tunelů pražského metra. Budete tak mít, dle provozních možností, unikátní příležitost si na vlastní oči prohlédnout lokomotivy nezávislé trakce, strojní podbíječku metra, tunelový vysavač, řadu motorových univerzálních vozíků, vyhlídkový vůz metra a mnoho dalšího. To vše se zajištěným odborným výkladem.

Sraz na akci je v 9.55 a v 13.55 hodin – Sazečská 1, Praha 10, prostor před přízemní hlavní vrátnicí nikoli před patrovou budovou.