Úvod > Aktuality > Festival Vltava žije letos rozzáří dominanty Českých Budějovic

Festival Vltava žije letos rozzáří dominanty Českých Budějovic

Vydáno 7. září 2017 Zážitky
Oblíbený audiovizuální festival "Vltava žije", který v loňském roce navštívilo více než 35 tisíc diváků, letos poprvé nabídne tematická audiovizuální představení po celém centru jihočeské metropole. Fanoušci moderního umění tak budou moci 8. a 9. září zhlédnout autorská multimediální díla nejen tradičně na náplavce u břehu Vltavy, ale i na dalších atraktivních místech. Audiovizuální představení se budou po oba večery v pravidelných intervalech opakovat. Diváci si tak budou moci projít celý okruh zastávek a postupně si užít všechny audiovizuální expozice. Procházka městem po jednotlivých představeních bude pro návštěvníky ojedinělým zážitkem plným výjimečné podívané, okouzlující hudby a pozitivních emocí.
Vltava žijeAudiovizuální festival Vltava žije promění České Budějovice v místo plné fascinující podívané, strhujícího umění a originálních velkoplošných projekcí. Tématem, které rozzáří 6. ročník festivalu, jsou hudební legendy. Výjimečnou formou ožijí legendy, které se nesmazatelně zapsaly do dějin různých hudebních žánrů. Diváci se mohou těšit na unikátní ztvárnění děl klasiků, jako jsou např. Antonio Vivaldi, Ludwig van Beethoven nebo ikony populární hudby, jako jsou Elvis Presley, Freddie Mercury, Louis Armstrong a další.

Návštěvníci budou moci navíc sami vytvářet různá audiovizuální díla díky interaktivním expozicím, jako je například laserová harfa, malba světlem a další. Závěr festivalu vyvrcholí tradiční výpravnou multimediální show na náplavce. Vstup na festival je pro všechny zdarma!
 

Pátek s Leonardem Cohenem i Michaelem Jacksonem

Vltava žijepátek 8. září od 20:30 startuje hlavní festivalový program v podobě zážitkového okruhu audiovizuálních představení, která se budou v pravidelných intervalech až do 24:00 hodin opakovat. Černou věž rozzáří laserový mapping na motivy slavné písně Hallelujah Leonarda Cohena, budova Jihočeského muzea nabídne face mappingovou show na téma Tváří v tvář. Jde o autorskou instalaci, která výjimečnou formou představí divákům ikony světové a české hudby. Budova KD Slavie potěší všechny milovníky 3D video mappingu audiovizuální podívanou Podívej, hudba! Svou vlastní show bude mít i Michael Jackson, jeho taneční kreace si diváci užijí uprostřed řeky, na soutoku Vltavy a Malše. Král popu se objeví s pomocí holografické projekce do vodní stěny.

Mezi další místa, která ožijí díky audiovizuálním technologiím, patří Sokolský ostrov (laserová harfa), Panská ulice (hudební performance) nebo park Na Sadech (laser animace a Strom fantazie).
 

Sobotní Město zrcadel a výpravný ohňostroj

Vltava žijeV sobotu 9. září se k zážitkovému okruhu audiovizuálních představení přidá od 19:00 program na náplavce u Dlouhého mostu. Diváci se nejprve „zahřejí“ během warm upu DJ Luccy na téma hudební legendy, poté od 20:30 bude následovat multimediální koncert nové generace Vivaldianno „Město zrcadel“. Jde o živou koncertní show, která kombinuje klasickou hudbu s moderními nástroji a současným zvukem v podání nejlepších českých i zahraničních umělců. Koncert je doplněn videoprojekcemi a ztvárňuje životní příběh hudebního génia a legendy Antonia Vivaldiho. Sobotní koncert na náplavce vyvrcholí výpravným ohňostrojem.
 

Doprovodný program a českobudějovické kluby

Vltava ŽijeMimo rozsáhlou audiovizuální show doprovází festival i doplňkový program pro děti z dětských domovů, zábavné odpoledne pro děti obohacené o množství atrakcí a vystoupení, které znamenají hodiny obrovské zábavy.

Do 6. ročníku festivalu Vltava žije se také zapojili českobudějovické kluby. Fanoušci festivalu se tak mohou po jeho skončení přesunout do Cocktail Baru Žlutá Ponorka, Dance Baru Paradox, Klubu K2 a dalších. Ve všech partnerských klubech bude pro hosty přichystán speciální program na téma Hudební legendy.
Černá věž - dominanta Českých Budějovic

Černá věž - dominanta Českých Budějovic

Jednou z dominant Českých Budějovic je Černá věž u náměstí Přemysla Otakara II. Byla dostavěna v roce 1577 a sloužila jako hlásná a strážná věž a také jako zvonice.

Vltava žije 2018

Vltava žije 2018

Agentura Art4promotion vás srdečně zve na 7. ročník audiovizuálního festivalu Vlatava žije, který proběhne v pátek 28. a v sobotu 29. září v Českých Budějovicích.