Úvod > Aktuality > Festival KoresponDance 2017 přivítá rodiny, profesionály i milovníky tance

Festival KoresponDance 2017 přivítá rodiny, profesionály i milovníky tance

Vydáno 7. července 2017 Kultura
Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla se uskuteční od 7. do 10. července ve Žďáru nad Sázavou. Na objevování současného tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci ze tří kontinentů ve spolupráci s obyvateli Žďáru. Budete svědky čtyř světových premiér: francouzsko-maďarského choreografa Josefa Nadje, seskupení Jean Gaudin & Sebastian Fournier & Žďáráček, autorů Billy Mullaney & Niels Weijer nebo představení skupiny VerTeDance a Halky Třešňákové. Pátý ročník festivalu KoresponDance se zapojuje do Roku českého baroka, stále překvapivě živého a bohatého.

Bohatý program KoresponDance letos ukáže práci jak téměř začínajících umělců, tak těch, kteří jsou již etablovaní na mezinárodní scéně. Mnozí z nich se v Česku představí vůbec poprvé. Na objevování tance, nového cirkusu a pohybového divadla s umělci ze tří kontinentů ve spolupráci s obyvateli Žďáru. Budete svědky čtyř premiér francouzsko-maďarského choreografa Josefa Nadje nebo představení skupiny VerTeDance a Halky Třešňákové.

Novými projekty, současnými představeními ve veřejném prostoru a spojováním různých druhů umění s energií 18. století se festival KoresponDance zapojuje do Roku českého baroka – stále překvapivě živého a bohatého. Baroko – cesta zpět nebo naopak kupředu?

Diváci se také mohou těšit na projekty, které spoluvytvářejí místní umělci i obyvatelé Žďáru, kteří zatím neměli s uměním moc zkušeností. Nyní měli příležitost sejít se s tanečními profesionály, společně tvořit a sblížit se s tanečním světem. Po představení můžete zavítat do Muzea nové generace.

Jako každý rok jsou i letos součástí festivalu tvůrčí ateliéry pro děti i dospělé návštěvníky, diskusní kulaté stoly, prohlídky zámku i poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučná stezka kolem Zelené hory

Naučnou stezku kolem Zelené hory u Žďáru nad Sázavou tvoří dva okruhy, které jsou vybaveny odpočinkovými místy s příslušným mobiliářem, vyhlídkovými místy a informačními tabulemi.

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace Žďár nad Sázavou

Muzeum nové generace nabízí unikátní spojení nejmodernější audio a videotechniky s klíčovými momenty historie bývalého cisterciáckého kláštera a zámku Žďár nad Sázavou. S virtuálními průvodci prožijete příběhy osobností, které významně ovlivnili tento unikátní areál.

Zámek Žďár nad Sázavou (1)

Zámek Žďár nad Sázavou

Jedinečný komplex bývalého kláštera s blízkým okolím představuje zcela unikátní krajinný a urbanistický barokní celek, jehož těžiště tvoří zvláště klášterní kostel a poutní areál s kaplí sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO).

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Zelená hora - poutní kostel sv. Jana Nepomuckého u Žďáru nad Sázavou

Kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou je národní kulturní památka zapsaná na Seznamu světového dědictví UNESCO. Byl postaven na začátku 20. let 18. století a je nepochybně nejosobitějším dílem J. B. Santiniho Aichla.