Úvod > Aktuality > Elektrárna Dlouhé stráně překonala rekord v návštěvnosti. Na exkurzi se může i v zimě!

Elektrárna Dlouhé stráně překonala rekord v návštěvnosti. Na exkurzi se může i v zimě!

Vydáno 6. února 2018 Zážitky
Vodní přečerpávací elektrárna Dlouhé stráně láme rekordy v návštěvnosti. Vloni se na exkurzi vypravilo téměř sto tisíc turistů, což je o 15 procent více než před rokem. Podle dlouhodobých statistik se jedná o historický rekord. Elektrárna je pro zájemce otevřena jak v letním, tak v zimním období. Exkurzi si musíte však objednat předem.
dlouhé stráně zimaDlouhé stráně jsou třetí největší přečerpávací vodní elektrárnou na světě. Je to zároveň elektrárna s největším spádem v České republice a největším výkonem, její součástí je také největší reverzní vodní turbína v Evropě. Na prohlídku Dlouhých strání se můžete vypravit také teď v zimě.

Samostatně autem se k elektrárně bohužel nesmí, ale lze využít hromadnou dopravu provozovatele. Exkurzi si musíte objednat předem. Celková doba prohlídky je 2 hodiny, účastníci jsou převáženi autobusem od lyžařského areálu Kouty do elektrárny, k dolní nádrži a zpět. Objednávky exkurzí je nutné provést online, a to v dostatečném předstihu dle způsobu platby (minimálně 3 pracovní dny předem). Během zimního období nejsou z klimatických důvodů možné exkurze na horní nádrž. Zimní prohlídky trvají až do 30. dubna.

Dlouhé stráně zimaNa své si v zimě přijdou i vyznavači běžeckého lyžování - k nejvyhledávanějším trasám Jeseníků patří bezesporu okruh zvaný Stadion, který tvoří prstenec okolo horní nádrže PVE Dlouhé Stráně v délce 2,85 km.

O oblíbenosti elektrárny jako turistického cíle svědčí také fakt, že vloni bodovala v prvním ročníku soutěže Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje, v kategorii Nejlepší turistický cíl skončila na druhém místě za populárním Lesním barem. V roce 2005 se přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně zařadila mezi 7 největších divů České republiky a v samotném finále hlasovací soutěže se stala dokonce největším divem České republiky, kdy pro ni hlasovalo 119 158 občanů.
Zimní exkurze přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně

Zimní exkurze přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně

Na prohlídku Dlouhých Strání se můžete vypravit také v zimě. Samostatně autem se k elektrárně bohužel nesmí, ale lze využít hromadnou dopravu provozovatele. Exkurzi si musíte objednat předem.

Areál Kouty - horské centrum zábavy a sportu

Areál Kouty - horské centrum zábavy a sportu

Neváhejte využít krásného počasí k návštěvě areálu Kouty, dojeďte k nám na kole, autem, vlakem, projděte se i s dětmi kouteckým lesním skanzenem, výborně se najezte v našich gastro zařízeních, zahrajte si bowling.

Na běžkách kolem nádrže Dlouhé Stráně

Na běžkách kolem nádrže Dlouhé Stráně

Pro milovníky výhledů jsou určeny upravované běžecké okruhy v Koutech nad Desnou. Ideální sněhové podmínky pro běžecké tratě zajišťuje nadmořská výška 1330 metrů. K nejvyhledávanějším patří bezesporu okruh zvaný Stadion, který tvoří prstenec okolo horní nádrže PVE Dlouhé Stráně v délce 2,85 km.

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky – hory, které si zamilujete

Jeseníky s podhůřím jsou horským rájem s mnoha přírodními, historickými i technickými poklady. V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě.

Další aktuality