Úvod > Aktuality > Do strakonického muzea se do konce října podíváte za desetikorunu

Do strakonického muzea se do konce října podíváte za desetikorunu

Vydáno 9. října 2014 Kultura
Na měsíc říjen si Muzeum středního Pootaví ve Strakonicích připravilo pro své návštěvníky speciální mimosezonní vstupné do všech expozic hradu ve Strakonicích a do areálu vodního mlýna v Hoslovicích, které je 10 korun pro dospělého a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Hrad StrakoniceV rámci mimosezonního vstupného můžete v říjnu za 10 korun navštívit všechny expozice strakonického hradu, včetně výstupu na věž Rumpál a kapitulní síně s ambitem, nebo areál Vodního mlýna v Hoslovicích. Sleva však neplatí na kulturní akce.

Expozice Muzea středního Pootaví jsou umístěny v hradním paláci v jižní části hradu. V jedenácti sálech je představena historie regionu od pravěku, přes středověk až po druhou polovinu 20. století. Mimořádné jsou expozice dud a dudáctví v Čechách, motocykly a další exponáty legendární značky ČZ či expozice připomínající Rožmberky a řád maltézských rytířů na Strakonicku. Muzeum má v říjnu otevřeno denně, mimo pondělí do 9 do 16 hodin.

HosloviceVe zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál středověkého vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.

Díky výjimečnému působu života posledních vlastníků, kteří se v 50. letech izolovali od společnosti a odmítli veškerý technický pokrok, se v areálu dochoval tradiční venkovský způsob života bez elektřiny. Poslední dochovanou technickou úpravou je žentour za stodolou. Mlýn můžete navštívit od úterý do neděle od 9 do 16 hodin.

Středověký vodní mlýn Hoslovice

Středověký vodní mlýn Hoslovice

Ve zvlněné krajině šumavského Podlesí, přibližně 17 kilometrů od Strakonic se v obci Hoslovice nachází unikátní areál středověkého vodního mlýna na horní vodu, jehož návštěva vás přenese do života dob dávno minulých.

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum středního Pootaví Strakonice

Muzeum založené v roce 1894 spravuje stálé expozice v prostorách strakonického hradu a od roku 2008 také unikátní areál středověkého vodního mlýna v Hoslovicích. Vsoučasné době prochází muzeum rozsáhlou nekolikaletou rekonstrukcí. Otevřeny jsou jen některé expozice a věž Rumpál.

Strakonický hrad

Strakonický hrad

Celá staletí stojí na kamenném ostrohu nad soutokem Otavy s Volyňkou ve Strakonicích středověký hrad. Mohutný komplex s gotickou věží Rumpál je dnes národní kulturní památkou a tvoří nezaměnitelnou dominantu Strakonic.