Úvod > Aktuality > Přijeďte do Protivína za největším krokodýlem v České republice

Přijeďte do Protivína za největším krokodýlem v České republice

Vydáno 9. února 2017 Příroda
Krokodýlí zoo v Protivíně má otevřeno i v zimě. Prohlídky se konají v zimním období každý den od 10 do 16 hodin. Každou sobotu v 11 a ve 14 hodin zde uvidíte krmení krokodýlů kubánských, nejagresivnějšího druhu ze všech krokodýlů na světě. Skupina 21 krokodýlů kubánských vám předvede, jak se umí poprat o kořist. Tím však podívaná nekončí! V neděli sem můžete, ve stejný čas, přijít na krmení "Golema"! Největší krokodýl v České republice, téměř pětimetrový samec krokodýla mořského, se se svou kořistí nemazlí, nevěříte? Přijďte se podívat!
Užijte si jarní prázdniny s krokodýli! V sobotu 11. února můžete v 11 a 14 hodin zhlédnout ukázku krmení největší evropské skupiny krokodýlů kubánských.

V neděli 12. února bude na programu opět jedinečná podívaná a to krmení Golema (krokodýla mořského) - největšího chovaného krokodýla v České republice. V těchto chladných dnech se můžete přijít do Zoo v Protivíně ohřát a zároveň využít možnosti vyfotografovat se s mládětem krokodýla.

KrokodýlPři návštěvě Zoo v tomto období můžete být svědky i unikátní podívané v České republice a to páření různých druhů krokodýlů (např. kubánských nebo filipínských). Mimo to se můžete těšit na oprqavdové rarity mezi krokodýli - jako jediný na světě zde žije Afrodita - bílý gaviál sundský. Největším chovaným krokodýlem v ČR je již zmíněný Golem - měří 4,6 m a váží 500 kg! Čambal a Ganga jsou zase jediný chovný pár indických gaviálů v Evropě.

Krokodýlí zoo Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoo Miroslava Procházky. Původní chov probíhal v zázemí farmy ve Chvalšinách, která nyní slouží jako chovatelská a zásobovací farma pro zoo. Prohlídka krokodýlí zoo je doplněna kolekcí jedovatých hadů, kde jsou zastoupeny kobry, zmije a chřestýši. V expozici zoologického muzea, která je součástí zoo, si návštěvníci mohou prohlédnout mimo jiné kompletní kostru krokodýla. Vstupné do světa krokodýlů stojí 200 korun pro dospělého, 120 Kč pro děti a na 540 korun vyjde rodinná vstupenka.
Zoologické muzeum a galerie Protivín

Zoologické muzeum a galerie Protivín

Přijeďte se podívat do nového zoologického muzea na kostry a dermoplasty exotických ryb, plazů, obojživelníků a velkých zvířat (nosorožců, žiraf, slonů) a potěšit se výtvarným uměním protivínského rodáka Jiřího Koláře - světově uznávaného výtvarníka a básníka.

Krokodýlí zoo Protivín

Krokodýlí zoo Protivín

Navštivte největší evropskou kolekci krokodýlů, aligátorů, kajmanů a gaviálů. Soukromý zemědělec a zároveň i chovatel ing. Miroslav Procházka vybudoval v centru Protivína na Písecku první krokodýlí zoo v České republice. Uvidíte 22 druhů krokodýlů z 23 popsaných na Zemi na ploše 2000 m².