Úvod > Aktuality > Do divočiny Národního parku Šumava povede letos více tras

Do divočiny Národního parku Šumava povede letos více tras

Vydáno 25. února 2017 Příroda
Ani v letošní sezoně nebudou chybět oblíbené výlety do divokého srdce Národního parku Šumava. Průvodci divočinou na letošek navíc chystají o stovku víc termínů než vloni a třicet tras jinak zakázanou šumavskou přírodou. Novinkou bude také start výletů z Horské Kvildy.
NP Šumavaprůvodci se do divočiny můžete letos vydat již desátým rokem. Z původních sedmi tras, na něž vyráželi zájemci ve 41 termínech, se stala vyhledávaná atrakce, která zájemce zavádí do jinak nepřístupných oblastí. Letos budou registrovaní návštěvníci vyrážet na 30 různých tras a termínů je už 140!
 
Mezi nejoblíbenějšími stálicemi zůstává například výlet do kaňonu řeky Křemelné, Vltavské luhy, Modravské pláně, Boubínský prales, Černé jezero nebo Polom. Letos k těmto místům přibude také několik lokalit v centrální části národního parku a především Šumavských plání, kam se nově bude vycházet třeba i z Horské Kvildy, tak i méně frekventovaných oblastí. Třeba podél Řasnice na jihu Šumavy. Rozšíří se také nabídka termínů dvoudenních výprav, při nichž můžete za dva dny poznat divokou přírodu Šumavy a sousedního Bavorského lesa.
 
Všechny detaily k výpravám za šumavskou divočinou budou zveřejněny v květnu na internetu Správy NP Šumava.
Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Průvodci divočinou v Národním parku Šumava

Toužili jste navštívit zakázaná místa národního parku a zažít na vlastní kůži túru pravou šumavskou divočinou? Za poznáním "šumavské divočiny" vás vezmou místní vyškolení průvodci.

Řeka Křemelná - nejhlubší kaňon Šumavy

Řeka Křemelná - nejhlubší kaňon Šumavy

Řeka v národním parku Šumava pramení severně od Pancíře a teče opuštěnou krajinou ke svému soutoku s Vydrou u Čeňkovy Pily. Divoká horská řeka si dodnes zachovala přirozené řečiště a na březích i strmých úbočích kaňonu se vyskytují vzácné druhy rostlin i živočichů.

Vltavský luh a potok Hučina u Černého Kříže na Šumavě

Vltavský luh a potok Hučina u Černého Kříže na Šumavě

Národní park Šumava revitalizoval v minulých stoletích násilně narovnané koryto Hučínského potoka na Stožecku. Stejně jako kdysi, se nyní přirozeně vlní šumavskými loukami v oblasti unikátní přírodní rezervace Vltavský luh.

Modravské slatě - zakázané srdce Šumavy

Modravské slatě - zakázané srdce Šumavy

Modravské pláně leží v první zóně národního parku, a i když tu vede značné množství cest a silniček, nejsou z důvodu ochrany vegetace a zvěře přístupné. Žijí zde chránění živočichové jako tetřev hlušec, chrostíci, ještěrky, vážky, myšivky horské nebo rys ostrovid.

Boubínský prales - největší původní les ve střední Evropě

Boubínský prales - největší původní les ve střední Evropě

Boubínský prales je unikátní rezervace v samém srdci Šumavy. Některé stromy tu jsou staré až 400 let, ale samotný prales je starší než lidský rod. Dříve byl prales vlastně všude, ale díky lidské činnosti zbyly z původních evropských pralesů jen malé ostrůvky.

Černé jezero na Šumavě - největší přírodní jezero České republiky

Černé jezero na Šumavě - největší přírodní jezero České republiky

Podniknout výlet k Černému jezeru by měl každý, kdo se ocitne v krásném prostředí Šumavy. Největší české přírodní jezero ledovcového původu totiž poskytuje jeden z nejhezčích zážitků při toulkách šumavskou přírodou.