Úvod > Aktuality > Den s T. G. M. v Lánech připomene narozeniny Masaryka

Den s T. G. M. v Lánech připomene narozeniny Masaryka

Vydáno 1. března 2018 Kultura
Den s T. G. M. se každoročně koná nejbližší víkend ke dni výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Letos se akce uskuteční dne 3. března 2018 v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Po celý den pak bude probíhat tzv. oživená prohlídka muzea s legionáři, četníky i Masarykovou sekretářkou.
Pietní akt v rámci Dne s T. G. M. v LánechV rámci Dne s T. G. M. nebude v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech chybět ochutnávka oblíbených jídel T. G. Masaryka a jeho rodiny, a to od 10:00 do 15:00 hodin. I letos si budete moci i vy odnést recepty jídel, která vás zaujmou. Prozradíme, že Masarykovým nejoblíbenějším jídlem byly švestkové knedlíky.

Ve 13:00 hodin se uskuteční Pietní akt u jezdecké sochy T. G. Masaryka, kde vystoupí pěvecký sbor Chorus Laneum. Vyvrcholením slavnostního dne bude v 16:00 hodin koncert v Muzeu T. G. Masaryka, pásmo slova a hudby Hudba v myšlenkách Masarykových, v němž vystoupí Jindřich Macek (loutna) a Jitka Bašatová (akordeon).

Letošní akci podpoří také Klub českých turistů, který slaví 130. výročí svého založení a na Den s T. G. M. připravil několik tras pro pěší výletníky. Do Lán tak bude možné vyrazit i pěšky z různých startů: od 6:30 do 10:30 hodin Nové Strašecí ČD (trasy 11 a 18 km), 6:30 až 9:00 hodin Kamenné Žehrovice ČD (trasy 9 a 15 km), 8:00 až 11:30 hodin Stochov ČD (trasy 4 a 8 km), 9:30 až 12:00 hodin Lány Muzeum T. G. M. (trasy 2,5 a 5 km). Startovné 50 Kč zahrnuje diplom, pamětní razítka, drobný suvenýr a občerstvení z nabídky oblíbených jídel T. G. M. Na nádraží ve Stochově bude otevřen salonek T. G. M.
Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - seznamte se s osobností prvního československého prezidenta, státní

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - seznamte se s osobností prvního československého prezidenta, státní

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech sídlí ve zrekonstruovaném tereziánském špýcharu. Je zcela bezbariérové a kromě výstav a expozic nabízí i možnost občerstvení ve stylové kavárně.

Muzeum T. G. M. Rakovník

Muzeum T. G. M. Rakovník

Městské muzeum v Rakovníku vzniklo v souvislosti s Národopisnou výstavou českoslovanskou v roce 1895. Prohlédnete si zde expozice věnované vývoji Rakovnicka od pravěku do 19. století či expozici rakovnické továrny vyrábějící keramický obkladový materiál nesoucí světoznámou značku RAKO.