Úvod > Aktuality > Den s T. G. M. v Lánech připomene narozeniny Masaryka

Den s T. G. M. v Lánech připomene narozeniny Masaryka

Vydáno 1. března 2017 Kultura
Den s T. G. M. se každoročně koná nejbližší víkend ke dni výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Letos se akce uskuteční dne 4. března 2017 v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech. Po celý den pak bude probíhat tzv. oživená prohlídka muzea s legionáři, četníky i prvorepublikovými dámami.
Pietní akt v rámci Dne s T. G. M. v LánechV rámci Dne s T. G. M. nebude v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech chybět ochutnávka oblíbených jídel T. G. Masaryka a jeho rodiny. Masarykovo nejoblíbenější jídlo byly švestkové knedlíky.

Od 10 až do 15  hodin bude probíhat oživená prohlídka Muzea T. G. Masaryka a ve 13 hodin se uskuteční pietní akt u jezdecké sochy T. G. Masaryka. Od 16.00 se bude konat koncert dixielandové skupiny Brass Band Rakovník.
Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - seznamte se s osobností prvního československého prezidenta, státní

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech - seznamte se s osobností prvního československého prezidenta, státní

Muzeum T. G. Masaryka v Lánech sídlí ve zrekonstruovaném tereziánském špýcharu. Je zcela bezbariérové a kromě výstav a expozic nabízí i možnost občerstvení ve stylové kavárně.

Muzeum T. G. M. Rakovník

Muzeum T. G. M. Rakovník

Městské muzeum v Rakovníku vzniklo v souvislosti s Národopisnou výstavou českoslovanskou v roce 1895. Prohlédnete si zde expozice věnované vývoji Rakovnicka od pravěku do 19. století či expozici rakovnické továrny vyrábějící keramický obkladový materiál nesoucí světoznámou značku RAKO.

Den s T. G. Masarykem v Lánech

Den s T. G. Masarykem v Lánech

Oslava 168. výročí narození prvního československého prezidenta T. G. Masaryka.