Úvod > Aktuality > Den hradu Lukova nabídne zábavu, komentované prohlídky i otevření Ptačí vyhlídky

Den hradu Lukova nabídne zábavu, komentované prohlídky i otevření Ptačí vyhlídky

Vydáno 20. září 2017 Památky
Archeologie, zábava, slavnostní otevření Ptačí vyhlídky i dobrá muzika, takový bude Den na hradu Lukova, který se uskuteční v sobotu 23. září. Program začne na oblíbené zřícenině nedaleko Zlína v 10:00 a potrvá do 17:00. Navštívit můžete také výstavu Hrad v proměnách času.
Hrad Lukov je jednou z nejznámějších hradních zřícenin v České republice. Díky mnoha dobrovolníkům nezmizel v zapomnění, ale je postupně rekonstruován a to už téměř 25 let. Zájem o hrad a akce, které se zde pořádají, dlouhodobě vzrůstá.
 
U příležitosti tradiční akce uvidíte co se za rok na hradě změnilo. Mimo jiné zde budou prezentovat výsledky stavebně záchranných prací, které v letošním roce provedli. K vidění bude i výstava Hrad v proměnách času.
Den hradu Lukova 2018

Den hradu Lukova 2018

Největší kulturně společenská akce letošního roku (a dost možná i v novodobé historii hradu) proběhne v neděli 16. září 2018.

Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov - romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.