Úvod > Aktuality > Dělostřelecká tvrz Hůrka nabízí speciální víkendové prohlídky

Dělostřelecká tvrz Hůrka nabízí speciální víkendové prohlídky

Vydáno 5. května 2017 Zážitky
Dělostřelecká tvrz Hůrka připravila na víkend mimořádnou akci. V sobotu 6. a v neděli 7. května mohou zájemci v podzemí tvrze navštívit mimořádné prohlídky. Připraveny jsou miniprohlídky (cca 40 min) a kompletní prohlídky (cca 80 min). Ve 12.00 po oba dny bude také zařazen Prodloužený okruh s výstupem do dělostřeleckého srubu K- S 11.

Tvrz HůrkaDělostřelecká tvrz Hůrka představuje nejdokončenější stavbu svého druhu na území ČR přístupnou veřejnosti – dělostřeleckou tvrz z let 1935–1938.

O víkendu 6. až 7. 5. tvrz opět nabídne návštěvníkům rozšířený provoz! V sobotu a v neděli budou v čase 10, 11, 13, 14 a 15 hodin připraveny Základní prohlídka (80 min) a Miniprohlídka (40 min). Ve 12.00 po oba dny bude také zařazen Prodloužený okruh s výstupem do dělostřeleckého srubu K- S 11 (pozůstatky zkoušek německých tajných zbraní z doby okupace - podkaliberní protibetonové střely Röchling, zkoušky výbušného plynu), časová náročnost cca 100 minut. V pondělí 8. 5. 2017 je muzeum pro veřejnost zavřeno.

Muzeum je tvořeno pěti mohutnými objekty (sruby K-S 10, K-S 11, K-S 12, K-S 12 a, K-S 13) a rozsáhlým podzemním systémem chodeb a sálů hluboko ve skalním masivu. Základní prohlídkový okruh, který vás zavede do hlavního muničního skladu, kasáren a pod srub K-S 11, ukazuje tvrz ve stavu, v jakém ji v květnu 2008 předalo ministerstvo obrany městu Králíky.

Naučná stezka vojenské historie Králíky

Naučná stezka vojenské historie Králíky

Naučná stezka Vojenské historie Králíky je situována ve východní polovině Králické pevnostní oblasti, na severním okraji města Králíky. Trasa měří 6,5 km a spojuje Vojenské muzeum v Králíkách, dělostřeleckou pevnost Hůrka a pěchotní srub U Cihelny.

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Muzeum opevnění – dělostřelecká tvrz Hůrka

Tvrz Hůrka je nejlépe dostupnou velkou moderní pevností v České republice (přístupná celoročně). Muzeum je provozováno v dělostřelecké tvrzi Hůrka, která byla součástí čs. pevnostního systému budovaného v letech 1935–38.