Úvod > Aktuality > Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Vydáno 23. května 2017 Letní sporty
Závod s názvem Author Král Šumavy 2017 ze seriálu Author Mararton Tour 2017 se pojede již tuto sobotu, 27. května v okolí Klatov na Šumavě. Pro letošní rok si pro vás pořadatelé připravili trasy o délce 46 km, 70 km a 105 km. Těšit se můžete nejen na elitní jezdce českého poháru MTB, ale i na kvalitní zahraniční účast. Z českých sportovních osobností se na startu ukáže Lukáš Bauer.
Cyklozávod Král Šumavy se pojede již tuto sobotuCyklistický závod Král Šumavy je součástí Author Maraton Tour 2017, který probíhá v rámci cyklistické sezóny po celé České republice. Jedná se o největší cyklomaraton u nás, který se koná v nádherném prostředí Šumavy. Délky a obtížnosti všech tří tras (46 km, 70 km a 105 km) jsou přibližně shodné s předchozími lety.

Author Král Šumavy se i v roce 2017 pojede na třech různě dlouhých a obtížných trasách. Shodné zůstane i zázemí prezentace a cíle na fotbalovém hřišti v Lubech, samozřejmostí je také start na klatovském náměstí spojený s oblíbeným hudebním předstartovním rituálem.

Závodní klání začne již v pátek odpoledne uprostřed historického centra města Klatov eliminačním sprintem „Královské kostky“, od pátečního odpoledne během prezentace je již otevřena „shopping zóna“ v místě cílového stadionu, kde můžete v případě potřeby doplnit svoje vybavení.

Cílový stadion v Lubech nabídne program i pro doprovod již od dopoledních hodin, pestrá nabídka prodejních stánků, prezentací našich partnerů bude provázet komentovaný příjezd závodníků do cíle. Večerní program zahájí od 20.00 hudební vystoupení kapely Pilsen Queen Tribune Band po které bude promítán krátký videoklip ze závodu. Po projekci bude další hudební program kapely Brenda5 až do konce ve 24:00.
Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.