Úvod > Aktuality > Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Cyklozávod Král Šumavy odstartuje již tuto sobotu

Vydáno 29. května 2018 Letní sporty
Závod s názvem Author Král Šumavy 2018 ze seriálu Author Mararton Tour 2018 se pojede již tuto sobotu, 2. června v okolí Klatov na Šumavě. Pro letošní rok si pro vás pořadatelé připravili trasy o délce 43 km, 72 km a 107 km. Těšit se můžete nejen na elitní jezdce českého poháru MTB, ale i na kvalitní zahraniční účast.
Cyklozávod Král Šumavy se pojede již tuto sobotuCyklistický závod Král Šumavy je součástí Author Maraton Tour 2018, který probíhá v rámci cyklistické sezóny po celé České republice. Jedná se o největší cyklomaraton u nás, který se koná v nádherném prostředí Šumavy. Délky a obtížnosti všech tří tras (43 km, 72 km a 107 km) jsou přibližně shodné s předchozími lety.

Author Král Šumavy se i v roce 2018 pojede na třech různě dlouhých a obtížných trasách. Shodné zůstane i zázemí prezentace a cíle na fotbalovém hřišti v Lubech, samozřejmostí je také start na klatovském náměstí.

Závod se tento rok jede jako mistrovství ČR v XCM (cross-country maraton) a je součástí Českého poháru v XCM. Král Šumavy je zařazen také do evropské série Bike MarathonMan Europe a již zmíněného českého sériálu Author Marathon Tour 2018.

Cílový stadion v Lubech nabídne program i pro doprovod již od dopoledních hodin, pestrá nabídka prodejních stánků, prezentací našich partnerů bude provázet komentovaný příjezd závodníků do cíle.
Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Národní park Šumava – největší národní park České republiky

Šumava je lákavým cílem pro ty, kteří hledají majestát a velebnost přírody, fyzické i psychické zotavení.