Úvod > Aktuality > Čokoládový festival provoní pražskou Galerii Harfa

Čokoládový festival provoní pražskou Galerii Harfa

Vydáno 14. listopadu 2017 Gurmánská turistika
Do nákupního centra Galerie Harfa zamíří všichni milovníci čokolády. Od pátku 17. do neděle 19. listopadu 2017 se uskuteční 6. ročník Čokoládového Festivalu s obrazů malovaných čokoládou, kulinářskou přehlídkou a prodejními stánky s čokoládovými delikatesami. Letošní ročník se ponese v duchu oslav původu čokolády, připraven bude stánek africké kuchyně a specialisty z Latinské Ameriky. Během festivalu bude vyrobena metr vysoká čokoládová socha. Vstup je zdarma.
Čokoládový festival v PrazeČokoládový festival 2017 v Praze je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, pochutnat si a případně se i přiučit ve vaření s čokoládou.

Pořádající agentura ChrisFromParis si i letos připravila bohatý program. Budete mít možnost zhlédnout kulinářskou přehlídku, na které šéfkuchaři předvedou své nápadité recepty. Čokoládový festival však není otevřen pouze čokoládě, ale návštěvníci budou moci vyzkoušet i vafle, palačinky, perníčky a jiné dobroty či ochutnat speciality jako čokoládové pivo. Akce se zúčastní i vybrané obchody Galerie Harfa.

Návštěvníci se mohou těšit na kulinářskou přehlídku šéfkuchaře Marka Váňi, který bude připravovat jídla dle zajímavých receptů: čokoládové pralinky s moučnými červy, dýňovou polévku s bílou čokoládou v suchém ledu nebo vanilkovou krupicovou kaši z espumy s čokoládovým sněhem. Chybět nebude ani šéfkuchař Jiří Holub z Sirupárny Olomouc bude vařit kuřecí prsa na čokoládovém likéru nebo omáčku mole poblano z čokolády.