Úvod > Aktuality > Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Čokoládové festivaly lákají na nejrůznější druhy čokolád, pralinek a dalších pochutin

Vydáno 13. října 2017 Gurmánská turistika
Za dobrou čokoládou už není třeba jezdit až do Belgie. Vydejte se společně s portálem Kudy z nudy po České republice na místa, kde budou čokoládou upokojeny nejen vaše chuťové pohárky.
ČokoládaČokoládový festival v Ostravě se koná již tento víkend, až do neděle 15. října. Na výstavišti Černá Louka je připraven pestrý program: výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, stánkový prodej, degustace, workshopy i nejrůznější vystoupení.

Všichni milovníci čokolády jsou srdečně zváni do Pardubic na Čokoládový festival, který se bude konat v termínu od 20. do 22. října na výstavišti Ideon.

Na pražském Čokoládovém festivalu v galerii Harfa budou od pátku 17. do neděle 19.11. nabízeny nejrůznější čokoládové delikatesy. Milovníci čokolády a cukrovinek budou moci ochutnat a zakoupit nejrůznější pralinky, hořkou čokoládu, čoko pivo nebo kosmetiku z čokolády. Pokud tento festival nestihnete navštívit, nezoufejte.

Další festivaly s čokoládovou tematikou se letos uskuteční například ve Valticích, Příbrami, Brně a Poděbradech.
 

Na Staré Hrady za čokoládou a vínem

PralinkyNejen do města, ale třeba také na hrad se můžete vydat za čokoládou. Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady láká na Pohádkový podzim s vínem a čokoládou. Těšit se můžete na čokolády mnoha druhů, chutí, barev a vůní horkých i studených. Starohradským originálem je potom Drakuláda, dračí čokoláda hořká i mléčná. Slavnost se uskuteční v sobotu 14. října od 10:00 do 17:00 hodin.

Pro návštěvníky budou přichystány tři zážitkové prohlídkové okruhy a mimo čokolád také široká nabídka vín a medoviny. V Čarodějné Bestyjole a na nádovoří uvidíte spoustu živých zvířátek, havěti a potvůrek našich čarodějnic - bílé pávy, zlaté bažanty, holoubky, králíky, slepice a mnoho dalších včetně kozla Kleofáše.
 

Čokoládování v Táboře

ČokoládaČokoláda ve všech skupenstvích a podobách, živé vaření, čokoládová řeka, bohatý doprovodný program pro děti, setkání s čokolatiéry, prodejní stánky, módní přehlídka, ukázky práce s čokoládou... to vše nabízí táborské Čokoládování, které se koná od pátku 13. do neděle 15. října v Muzeum čokolády a marcipánu.

 

Čokoládový jarmark v Troubelicích

V pořadí již šestý, jarmark v Čokoládovně Troubelice, můžete navštívit v sobotu 14. října. Nebudou chybět prodejní stánky s regionálními dobrotami, přírodní kosmetikou a dalšími zajímavými výrobky. Dále budete mít možnost zakoupit kvalitní mléčné výrobky přímo z farmy, domácí pečivo a kvasový chléb, ručně vyráběná oříšková másla, med a medovinu přímo od včelaře, přírodní kosmetiku ze srdce Moravy, tvarůžkové slané moučníky, pivo z minipivovaru, sypané čaje, keramiku a originální dárkové předměty. Jarmark se koná za každého počasí.

Další aktuality

15.6.
2018
8. ročník Apetit pikniku se blíží!

8. ročník Apetit pikniku se blíží!

Praha | Gurmánská turistika
13.6.
2018
Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Praha | Gurmánská turistika