Úvod > Aktuality > Cestu kolem světa za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítka

Cestu kolem světa za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítka

Vydáno 28. srpna 2018 Životní styl
Již čtrnáctý ročník multikulturního festivalu Barevná devítka se blíží. Tuto sobotu návštěvníci festivalu ochutnají pestré chutě cizokrajných jídel, podívají se na tradiční tance různých národů nebo si poslechnou tóny z celého světa. Akce se koná v sobotu 1. září v parku Podviní v pražských Vysočanech. Festival začíná ve 12:00, vstup je zdarma. Na místě bude navíc spousta jídel vhodná i pro děti nebo vegetariány.
Barevná devítkaPoslední srpnová sobota patří už tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka. MČ Praha 9 pořádá 1. září 2018 už 14. ročník úspěšného festivalu, a to opět v osvědčeném prostoru vysočanského parku Podviní. Barevná devítka představuje kulturu národnostních menšin, které u nás žijí, široké veřejnosti. Návštěvníci poznávají zajímavou hudbu, národní tance, tradiční oděvy, aktivity, ale také oblíbené pochoutky doslova z celého světa.

Vystoupí významní zástupci světové world music jako Shahab Tolouie Trio, TiDiTade nebo The Tap Tap. Pódium Celého Česka bude patřit ryze českým, moravským či slezským souborům, které přijedou ze všech částí republiky. Zahraje např. Cimbálová muzika M. Horsáka, Pražský pouťový orchestr nebo kapela Appendixie.

Kulturní zážitek doplní pestrá nabídka tradičních jídel a pochutin z mnoha zemí světa. Ochutnat tak budete moci dobroty z Keni, Arménie, Rumunska, Portugalska, Kuby, Konga, Pákistánu, Afgánistánu, Súdánu i Česka.
Park Podviní ve Vysočanech

Park Podviní ve Vysočanech

Park Podviní je chloubou Libně i Vysočan, prostírající se na ploše pouhých čtyř hektarů. Díky svému rozmanitému členění ale působí jako značně větší.

Naučná stezka Vysočany–Prosek–Střížkov v Praze 9

Naučná stezka Vysočany–Prosek–Střížkov v Praze 9

Naučná stezka vás provede méně známými zákoutími Prahy a seznamí vás s historií původně zemědělských osad Vysočany, Střížkov a Prosek. Na stezce se nacházejí také přírodní zajímavosti, jako například Prosecké skály, park Podviní či potok Rokytka.