Úvod > Aktuality > Cestu kolem světa za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítka

Cestu kolem světa za jediný den zažijete na festivalu Barevná devítka

Vydáno 21. srpna 2017 Životní styl
Již třináctý ročník multikulturního festivalu Barevná devítka se blíží. Tuto sobotu návštěvníci festivalu ochutnají pestré chutě cizokrajných jídel, podívají se na tradiční tance různých národů nebo si poslechnou tóny z celého světa. Akce se koná v sobotu 26. srpna v parku Podviní v pražských Vysočanech. Festival začíná ve 12:00, vstup je zdarma. Letos vás festival roztančí v rytmech salsy, balkánského folklóru i žhavých afrických tanců.
Barevná devítkaPoslední srpnová sobota patří už tradičně multikulturnímu festivalu Barevná devítka. MČ Praha 9 pořádá 26. srpna už 13. ročník úspěšného festivalu, a to opět v osvědčeném prostoru vysočanského parku Podviní. Barevná devítka představuje kulturu národnostních menšin, které u nás žijí, široké veřejnosti. Návštěvníci poznávají zajímavou hudbu, národní tance, tradiční oděvy, aktivity, ale také oblíbené pochoutky doslova z celého světa.

Vystoupí významní zástupci světové world music jako čínská zpěvačka Feng Jun Song, latinskoamerická skupina Encuentro, romská kapela Terne Čhave, či africký taneční soubor Bijou Camara & Guinee Toumboui a další. Letos poprvé odstartuje festivalové dění již v poledne a umožní tak návštěvníkům poobědvat exotické speciality a tradiční pokrmy z dalekých zemí.
 
Kulturní zážitek doplní pestrá nabídka tradičních jídel a pochutin z mnoha zemí světa. Ochutnat tak budete moci rakouské pivní speciality, srbskou pljeskavici, mexickou zmrzlinu, lahůdky z Konga, chillská vína či kubánské koktejly.