Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km

Vydáno: 29. 1. 2012 9:14
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.
Město: Janské Lázně
Sáňkování a bobování patří k nejoblíbenějším zimním zábavám v každém věku. Jenže zatímco mrňatům stačí ke spokojenému klouzání kdejaký kopeček, dospělí většinou chtějí něco speciálního – třeba upravené tratě a svahy, kde vám sáňky zapůjčí a ještě vás od cíle dovezou zpátky do kopce na místo startu. Jedním z takových míst je necelé 4 km dlouhá sáňkařská cesta, která se vine od vysílače na vrcholku Černé hory jejím úbočím, zdolává převýšení 560 m a končí v Janských Lázních.
Říká se jí Zvonková cesta, protože na starých sáňkách-rohačkách se tu jezdilo už před sto lety a malé zvonky, jimiž byly sáňky ověšeny, svým cinkotem varovaly další výletníky i obyčejné kolemjdoucí před nebezpečím úrazu.

Na rozdíl od jiných tratí je vstup na černohorskou sáňkařskou dráhu bezplatný. Cesta je volně přístupná veřejnosti, sáňkuje se tu denně od 8:00 do 17:00 hod. A kdo snad nemá vlastní saně, ten si je může půjčit na dolní stanici lanovky!

Kabinková lanovka Černohorský Express je v provozu 8.30-16.00, 17.30. Dále  jev provozu sedačková lanovka Protěž a 10 vleků.

Aktuální shěhové zpravodajství: otevřeno 11 km sjezdovek,  160 cm sněhu. Skibusové linky v provozu.
 
Zaujala Vás aktualita Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora
Skiresort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami.
Černohorská sáňkařská cesta
Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.
SkiResort Černá hora - lyžování v Janských Lázních i Peci pod Sněžkou
Zalyžujte si v lyžařském areálu s jedinou osmikabinkou v Čechách "Černohorský Express", spojující Janské Lázně s Černou horou, a jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou propojuje rolba.

Nejnovější aktuality Krkonoše a Podkrkonoší

Na Vánočním trojboji se pobavíte v Trutnově

Na Vánočním trojboji se pobavíte v Trutnově

Vydáno 17. prosince 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty

V sobotu 20. prosince 2014 se ve Sportovním centru Hotelu Davídek **** v Trutnově uskuteční 2. ročník Vánočního trojboje – otevřeného sranda turnaje čtyřher v tenise, badmintonu a ping pongu. celá aktualita

V Krkonoších se dnes rozjely vleky na Horních Mísečkách

V Krkonoších se dnes rozjely vleky na Horních Mísečkách

Vydáno 6. prosince 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty

Ode dneška 6.12. 2014 v provozu vlek M na Horních Mísečkách a spolu s ním sjezdovka Cvičná louka. Jezdí se aktuálně zdarma. Svou klidnou atmosférou je středisko vhodné pro rodinnou rekreaci. Nachází se zde sjezdové tr... celá aktualita

Jeleni v Krkonoších potřebují v zimě trochu klidu

Jeleni v Krkonoších potřebují v zimě trochu klidu

Vydáno 1. prosince 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda

Jelen lesní je největší savec žijící na území Krkonoš. V zimě ve volné přírodě může v důsledku nedostatku dostupné potravy působit škody na lese. Aby k nim nedocházelo, provozuje Správa Krkonošského národního parku ji... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Krkonoše a Podkrkonoší >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky