Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km

Vydáno: 29. 1. 2012 9:14
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.
Město: Janské Lázně
Sáňkování a bobování patří k nejoblíbenějším zimním zábavám v každém věku. Jenže zatímco mrňatům stačí ke spokojenému klouzání kdejaký kopeček, dospělí většinou chtějí něco speciálního – třeba upravené tratě a svahy, kde vám sáňky zapůjčí a ještě vás od cíle dovezou zpátky do kopce na místo startu. Jedním z takových míst je necelé 4 km dlouhá sáňkařská cesta, která se vine od vysílače na vrcholku Černé hory jejím úbočím, zdolává převýšení 560 m a končí v Janských Lázních.
Říká se jí Zvonková cesta, protože na starých sáňkách-rohačkách se tu jezdilo už před sto lety a malé zvonky, jimiž byly sáňky ověšeny, svým cinkotem varovaly další výletníky i obyčejné kolemjdoucí před nebezpečím úrazu.

Na rozdíl od jiných tratí je vstup na černohorskou sáňkařskou dráhu bezplatný. Cesta je volně přístupná veřejnosti, sáňkuje se tu denně od 8:00 do 17:00 hod. A kdo snad nemá vlastní saně, ten si je může půjčit na dolní stanici lanovky!

Kabinková lanovka Černohorský Express je v provozu 8.30-16.00, 17.30. Dále  jev provozu sedačková lanovka Protěž a 10 vleků.

Aktuální shěhové zpravodajství: otevřeno 11 km sjezdovek,  160 cm sněhu. Skibusové linky v provozu.
 
Zaujala Vás aktualita Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora
Skiresort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami.
Černohorská sáňkařská cesta
Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.
SkiResort Černá hora - lyžování v Janských Lázních i Peci pod Sněžkou
Zalyžujte si v lyžařském areálu s jedinou osmikabinkou v Čechách "Černohorský Express", spojující Janské Lázně s Černou horou, a jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou propojuje rolba.

Nejnovější aktuality Krkonoše a Podkrkonoší

Na svazích  Černé hory už spustili výrobu umělého sněhu

Na svazích Černé hory už spustili výrobu umělého sněhu

Vydáno 23. listopadu 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Zimní sporty

Na vrcholu Černé hory v Krkonoších začali s výrobou technického sněhu. Termín zprovoznění 300 metrů dlouhého úseku sjezdovky Anděl bude záviset na dalším vývoji počasí. Zatím se bude zasněžovat jen v noci. celá aktualita

Vánoční trhy v Kuksu budou již o víkendu

Vánoční trhy v Kuksu budou již o víkendu

Vydáno 21. listopadu 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Gurmánská turistika

Následující víkend bude v Hospitalu na Kuksu patřit vánočním trhům. Kvůli pokračující rekonstrukci se však letos přímo v areálu hospitalu neuskuteční. Oblíbené Vánoční trhy na Kuksu pořadatelé přesunuli na cestu pod h... celá aktualita

Vystoupejete na Elišku - novou krkonošskou rozhlednu na Babí u Trutnova

Vystoupejete na Elišku - novou krkonošskou rozhlednu na Babí u Trutnova

Vydáno 15. listopadu 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda

Rozhledna Eliška se stala novou dominantou na Babí u Trutnova, v těsné blízkosti dělostřelecké pevnosti Stachelberg. Téměř 25 metrů vysoká stavba, s vyhlídkovou plošinou ve výšce 21 metrů, poskytuje zajímavý výhled ne... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Krkonoše a Podkrkonoší >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky