Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km

Vydáno: 29. 1. 2012 9:14
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.
Město: Janské Lázně
Sáňkování a bobování patří k nejoblíbenějším zimním zábavám v každém věku. Jenže zatímco mrňatům stačí ke spokojenému klouzání kdejaký kopeček, dospělí většinou chtějí něco speciálního – třeba upravené tratě a svahy, kde vám sáňky zapůjčí a ještě vás od cíle dovezou zpátky do kopce na místo startu. Jedním z takových míst je necelé 4 km dlouhá sáňkařská cesta, která se vine od vysílače na vrcholku Černé hory jejím úbočím, zdolává převýšení 560 m a končí v Janských Lázních.
Říká se jí Zvonková cesta, protože na starých sáňkách-rohačkách se tu jezdilo už před sto lety a malé zvonky, jimiž byly sáňky ověšeny, svým cinkotem varovaly další výletníky i obyčejné kolemjdoucí před nebezpečím úrazu.

Na rozdíl od jiných tratí je vstup na černohorskou sáňkařskou dráhu bezplatný. Cesta je volně přístupná veřejnosti, sáňkuje se tu denně od 8:00 do 17:00 hod. A kdo snad nemá vlastní saně, ten si je může půjčit na dolní stanici lanovky!

Kabinková lanovka Černohorský Express je v provozu 8.30-16.00, 17.30. Dále  jev provozu sedačková lanovka Protěž a 10 vleků.

Aktuální shěhové zpravodajství: otevřeno 11 km sjezdovek,  160 cm sněhu. Skibusové linky v provozu.
 
Zaujala Vás aktualita Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora
Skiresort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami.
Černohorská sáňkařská cesta
Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.
SkiResort Černá hora - lyžování v Janských Lázních i Peci pod Sněžkou
Zalyžujte si v lyžařském areálu s jedinou osmikabinkou v Čechách "Černohorský Express", spojující Janské Lázně s Černou horou, a jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou. SkiResort Černá hora - Pec pod Sněžkou propojuje rolba.

Nejnovější aktuality Krkonoše a Podkrkonoší

V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů

V královédvorské zoo si užijte oblíbený Týden duchů

Vydáno před 22 hodinami | Krkonoše a Podkrkonoší | Zážitky

Přes 1200 dýní je připraveno v zoologické zahradě ve Dvoře Královéna pro Týden duchů. Ten bude zahájen v sobotu 25. října a potrvá do příští neděle, 2. listopadu. V rámci Týdne duchů se můžete těšit i na speciální nab... celá aktualita

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do Harrachova

Mezinárodní festival outdoorových filmů doputuje tento víkend do Harrachova

Vydáno 24. října 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Zážitky

Letošní 12. ročník soutěžní putovní přehlídky outdoorových filmů dorazí tento víkend, tzn. v termínu 24. – 26. 10. 2014, i k nám do Harrachova. Město Harrachov se totiž stalo v tomto roce spolupořadatelem, a bude tak ... celá aktualita

Z vrcholků Krkonoš zmizely dřevěné cedule

Z vrcholků Krkonoš zmizely dřevěné cedule

Vydáno 22. října 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Příroda

S koncem letní turistické sezony a blížící se zimou mají strážci Krkonošského národního parku napilno. V krátkém čase musejí z terénu odmontovat všechno dřevěné terénní vybavení, které by sníh mohl poničit. Celkem mus... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Krkonoše a Podkrkonoší >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky