Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km

Vydáno: 29. 1. 2012 9:14
Kategorie: Zimní sporty
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.Počet hvězdiček je: 4,67/5. Hodnoceno: 3x.
Město: Janské Lázně
Sáňkování a bobování patří k nejoblíbenějším zimním zábavám v každém věku. Jenže zatímco mrňatům stačí ke spokojenému klouzání kdejaký kopeček, dospělí většinou chtějí něco speciálního – třeba upravené tratě a svahy, kde vám sáňky zapůjčí a ještě vás od cíle dovezou zpátky do kopce na místo startu. Jedním z takových míst je necelé 4 km dlouhá sáňkařská cesta, která se vine od vysílače na vrcholku Černé hory jejím úbočím, zdolává převýšení 560 m a končí v Janských Lázních.
Říká se jí Zvonková cesta, protože na starých sáňkách-rohačkách se tu jezdilo už před sto lety a malé zvonky, jimiž byly sáňky ověšeny, svým cinkotem varovaly další výletníky i obyčejné kolemjdoucí před nebezpečím úrazu.

Na rozdíl od jiných tratí je vstup na černohorskou sáňkařskou dráhu bezplatný. Cesta je volně přístupná veřejnosti, sáňkuje se tu denně od 8:00 do 17:00 hod. A kdo snad nemá vlastní saně, ten si je může půjčit na dolní stanici lanovky!

Kabinková lanovka Černohorský Express je v provozu 8.30-16.00, 17.30. Dále  jev provozu sedačková lanovka Protěž a 10 vleků.

Aktuální shěhové zpravodajství: otevřeno 11 km sjezdovek,  160 cm sněhu. Skibusové linky v provozu.
 
Zaujala Vás aktualita Černohorskou sáňkařskou cestou se svezete 4 km?
Podívejte se, co všechno nabízí >
SkiResort Černá hora - ze svahů Krkonoš do lázeňských domů Janských Lázní
Zalyžujte si v lyžařském areálu s jedinou osmikabinkou v Čechách "Černohorský Express", spojující Janské Lázně s Černou horou, a jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách - Protěž se 4sedačkovou lanovkou.
Skiareál Černý Důl - Skiresort Černá hora
Skiresort Černá hora je lyžařským regionem s platností společné jízdenky, vzniklý spojením lyžařských areálů v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou. Areál v Černém Dole je charakteristický svým romantickým a klidným prostředím se širokými sjezdovkami.
Černohorská sáňkařská cesta
Sáňkařská cesta z Černé hory po Zvonkové cestě do Janských Lázní vede místy, kudy se jezdilo na rohačkách již před 100 lety. Užijete si krásnou jízdu úbočím Černé hory nad Klausovým dolem na cestě dlouhé 3 500 m s převýšením 560 m.

Nejnovější aktuality Krkonoše a Podkrkonoší

Krkonošské muzeum v Jilemnici vystavuje historické mapy Českého království

Krkonošské muzeum v Jilemnici vystavuje historické mapy Českého království

Vydáno 7. srpna 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Kultura

Ojedinělou výstavu s názvem Historické mapy Českého království otevřelo dnes 7. srpna Krkonošské muzeum v Jilemnici. Soubor zapůjčilo Regionální muzeum v Českém Krumlově. celá aktualita

Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

Nejvýše položený festival Keltská noc naplní Harrachov hudbou

Vydáno 7. srpna 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Letní sporty

Druhý srpnový víkend od 8. do 9. 8. 2014 se již tradičně chystá v Harrachově festival Keltská noc, která si připisuje hned dvě výjimečná prvenství! A to za festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší ... celá aktualita

Svatoanenské dřevosochání poprvé v Harrachově

Svatoanenské dřevosochání poprvé v Harrachově

Vydáno 22. července 2014 | Krkonoše a Podkrkonoší | Zážitky

Ve dnech 23. až 26. července se bude konat v Harrachově u penzionu Bílá voda první ročník Svatoanenského dřevosochání. Návštěvníci této netradiční akce se na vlastní oči přesvědčí nejen o tom, jak s pomocí motorové p... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Krkonoše a Podkrkonoší >

Další tipy z podkategorie Brusle a sáňky