Úvod > Aktuality > Celostátní týden saunování přinese spoustu zážitků a informací

Celostátní týden saunování přinese spoustu zážitků a informací

Vydáno 30. října 2015 Lázně a wellness
Již pátý ročník celostátní akce Týden saunování, která je zaměřená na propagaci správného saunování, se uskuteční v termínu od 31. října do 7. listopadu se na řadě míst po celé republice. Připraveny jsou speciální saunové noci, saunování při svíčkách, speciální saunové ceremoniály, beauty procedury, peelingy a saunová show - saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování. Řada saun zavádí nově do programu zážitkové saunování.
Celostátní týden saunováníSaunový týden začne v největším saunovém světě v Aquapalace Praha, kde návštěvníci naleznou 14 prohříváren – klasické finské sauny, římské lázně a sauny ve venkovní části. Zde je připravena celá řada speciálních akcí a nových show saunových ceremoniálů. Ty si mohou návštěvníci užít ve dnech 5.-7.11., vždy v 18, 20 a 22:20 hodin. Ve čtvrtek 5.11. pak proběhne přednáška o saunování dětí v 17 hodin.  Speciální večer se chystá 31.10., kdy proběhne Halloweenské saunování při svíčkách.

Relaxační centrum Wellness Horal v Resortu Valachy Velké Karlovice se připojí k Týdnu saunování již tento pátek 30. října. Třikrát denně tu budou nabízet oblíbený Valašský saunový rituál, při kterém saunéři používají k polévání horkých kamenů v sauně slivovici a nabízejí peeling s různými bylinkami. Tento rituál je specialitou Wellness Horal. Samotný ceremoniál je vlastně show, nebo chcete-li saunové divadlo. Saunér přichází do sauny, vyvětrá ji čerstvým vzduchem, poleje lávové kameny podmanivými esencemi a  vůněmi. V sobotu 7. listopadu se pak uskuteční Saunová noc s koupáním v termálních bazénech a saunováním za svitu svíček v prodloužené otevírací době do půlnoci.
Relax centrum a Wellness hotel Kolštejn v Branné

Relax centrum a Wellness hotel Kolštejn v Branné

Největší relaxační centrum v Jeseníkách! 6 typů saun, 2 wellness centra, bowlingové dráhy, masáže, unikátní odpočinkové procedury. Patří mezi nejvyhledávanější wellness centra v Jeseníkách!

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Aquapark Čestlice - Aquapalace Praha

Chcete si užít den plný sportu, zábavy a relaxace? Navštivte s rodinou, přáteli či kolegy největší aquapark ve střední Evropě - aquapark Čestlice - s nabídkou úžasného vodního světa a saun, nádherného SPA a moderního fitness. Ve vodním světě vás čeká spousta zábavy ve třech tématických palácích.

Celostátní týden saunování

Celostátní týden saunování

Již posedmé se uskuteční celostátní akce zaměřená na propagaci správného saunování. Na řadě míst po celé ČR se uskuteční speciální saunové události. Připraveno je zážitkové saunování, saunové ceremoniály, diskuse s návštěvníky a další akce.