Úvod > Aktuality > Sváteční program s historickým tržištěm připravili na Helfštýně

Sváteční program s historickým tržištěm připravili na Helfštýně

Vydáno 4. července 2019 Památky
Červencové svátky 5. až 7. 7. 2019 budou na Helfštýně patřit pouti, řemeslníkům, soutěžím a bohatému doprovodnému programu. Těšte se na hudební a divadelní vystoupení, řemesela a výtvarné dílny.

Třídenní Helfštýnská pouť začne v pátek 5. července 2019. Mimo běžně zpřístupněné hradní expozice historické mincovny, archeologie a uměleckého kovářství ozdobí Helfštýn řemeslníci a kumštýři ze širokého okolí. Řemeslný jarmark vyroste na II. nádvoří a nabídne přehlídku rukodělné výroby. Různé techniky a materiály představí tvůrci osobně. Těšit se můžete na výrobky z proutí, keramiky, kovu a mnohé další. Na III. nádvoří v blízkosti historické kovárny zaplanou ohně výhní a kováři rozezní hradní kovadliny.

HelfštýnPořadatelé chystají také výtvarné a řemeslné dílny pro celé rodiny. Památku na Helfštýnskou pouť si tak nemusíte kupovat, ale můžete si ji rovnou sami vyrobit. V zábavné části programu vystoupí principál Studia Bez kliky se svou show o historii zbraní, děti potěší loutková divadla. Nebude chybět ani sokolnické vystoupení, žongléřská show, velkolepé jezdecké představení a písařská, mlynářská i loutková dílna.

V pátek 5. 7. v podvečer od 17:00 proběhne ekumenická bohoslužba s přímluvami za mistry kováře, v sobotu 6. 7. ve stejný čas si příznivci historie prohlédnou chladné a palné zbraně. Vrcholnou částí programu budou v neděli 7. 7. od 17:00 k vidění sokolnické ukázky.

Jantarová stezka na Moravě

Jantarová stezka na Moravě

Jantarová stezka je zřejmě jednou z nejstarších a zároveň nejznámějších obchodních cest. A kdo by nechtěl kráčet po stopách dávných obchodníků, vidět při tom unikátní památky a ochutnat moravské speciality?

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn nabízí návštěvníkům poučení i zábavu

Hrad Helfštýn je od Lipníka nad Bečvou vzdálen pouhé 4 km. Je přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů "Hefaiston" se stálou expozicí. Díky letošní rekonstrukci (2018) je hrad otevřený jen část týdne.

Na kole do minulosti Moravskou bránou - cyklostezka po stopách lovců mamutů

Na kole do minulosti Moravskou bránou - cyklostezka po stopách lovců mamutů

Projeďte se údolím Moravské brány na kole. Celkem 70 kilometrů dlouhá trasa vás provede významnými archeologickými místy v oblasti Hranic, Přerova a Lipníku nad Bečvou.

Další aktuality