Úvod > Aktuality > Čarodějnice na Špilberku – přes den noblesa, večer strašidla
Památky

Čarodějnice na Špilberku – přes den noblesa, večer strašidla

  • Vydáno27. dubna 2017
Eleganci a noblesu nedělních promenád vystřídají v neděli 30. dubna na Špilberku přízraky a strašidla. Muzeum města Brna totiž chystá na Čarodějnice hned dvě akce. Každá však bude úplně jiná. Zatímco celodenní akce s názvem Noblesní neděle na Špilberku tvoří doprovodný program aktuální výstavy Nedělní korzo, rodinná hra Strašidelné kasematy zajistí večer dětem ten správný tajemný zážitek. V neděli 30. dubna na hradě Špilberku rozhodně nuda nebude!
ŠpilberkVšechny dámy i pány, milovníky historie, Brna, ale i stylu a módy zaujme akce Noblesní neděle na Špilberku. Doprovází výstavu Nedělní korzo, která připomíná kdysi oblíbený zvyk nedělních promenád. Tento fenomén se do Brna vrací – veřejná prostranství znovu ožívají setkáváním přátel, milenců i příbuzných. Jak se dnes na korzo obléci s elegancí? Napoví prezentace brněnských krejčovství, salonů i výrobců stylových doplňků. K tomu se návštěvníci naučí bránit se vycházkovou holí nebo vyslechnou povídání hodinkách, obuvi, kloboucích či o brněnských hvězdách stříbrného plátna. Během celého dne bude hrát živá hudba, přímo ve výstavě se budou konat komentované prohlídky. Program, který bude probíhat od 10 do 19 hodin je zdarma, vstup do výstavy je za běžných 60/40 Kč. Všechny návštěvníky výstavy navíc čeká drobné překvapení.

KasematyVečerní program na Špilberku zase potěší rodiny s menšími dětmi a vůbec všechny, kdo mají rádi tajemno. V nejčarovnější noc v roce se tam totiž bude od 20 hodin do půlnoci konat akce Strašidelné kasematy. Zábavná hra pro celou rodinu povede po kasematních chodbách, v nichž ožijí duchové všech, co kdysi měli co do činění se špilberskou věznicí. Kdo se bude chtít dostat na svobodu, bude muset splnit sedm úkolů. S sebou pouze dobrou náladu a lucernu se svíčkou. Hrát se bude od 20 do 24 hodin. Cena pro děti od 2 do 6 let je 10 Kč, pro děti od 7 do 15 let 50 Kč, plné vstupné je 150 Kč a nejvýhodnější rodinné 325 Kč. Kde jinde si užít filipojakubskou noc? Strašidelné kasematy na Špilberku nabídnou ten pravý autentický zážitek.

Špatného počasí není třeba se bát. Předpověď na neděli vypadá nadějně, mělo by být polojasno, přes den krásných 16 stupňů a večer 13 stupňů.
Muzeum města Brna

Muzeum města Brna

Muzeum města Brna je institucí s více než stoletou tradicí. Už při svém zrodu dostala do vínku péči o kulturní dědictví svého města, do něhož je v současnosti třeba počítat nejen takové skvosty jako hrad Špilberk, ale i památku UNESCO, vilu Tugendhat, Měnínskou bránu či Arnoldovu vilu.

Další aktuality

Mutěnští vinaři zvou na Den otevřených sklepů v búdách

Šestnáctý ročník Dne otevřených sklepů odzátkuje v sobotu 27. dubna láhve vinařů v Mutěnicích. Naskytne se tak možnost si projít a ochutnat vína ve více než čtyřiceti sklepích v jednom areálu. Přijeďte objevit malebné Mutěnsko, oblast, kde najdete stovky malých vinohradů, stovky búd malých vinařů i sklepů přímo pod domy ve vesnicích a stovky poctivých vinařů se skvělými víny!
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika

Skanzen Strážnice se otevírá návštěvíkům

Hledáte zajímavý tip na víkendový výlet? Vydejte se do Strážnice – od 28. dubna 2024 se totiž otevírá areál skanzenu ve Strážnici! Jedná se o první otevření po dlouhé zimě. Prohlídky budou probíhat pouze s průvodcem, a to každou celou hodinu. Zároveň se poslední dubnovou neděli bude stavět májka.
Jihomoravský kraj | Památky

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Jihomoravský kraj

Které neobjevené cíle lákají k výletům do Jihomoravského kraje s tradicemi vinařství, památek a lidových tradic? Vyberte si! Cílem skvělého výletu může být zámeček Bohutice s poutním místem a naučnou stezkou nebo zámky Strážnice, Uherčice anebo Rosice. Zavítejte i na řadu dalších dosud neobjevených míst. Navštivte také dvě interaktivní expozice v Institutu Paměti národa Brno – expozice, které vás vtáhnou do příběhu z 2. světové války nebo 50. let 20. století.
Jihomoravský kraj | Zážitky

Hitlerova dálnice a mosty odnikud nikam: poznejte kuriozity našich silnic

Dálnice a silnice nemusí spojovat města a vesnice, mohou také vést odnikud nikam. Své by o tom mohla vyprávět nedokončená stavba dálnice, která měla protnout Moravu a spojit Vídeň s Vratislaví. Dodnes ji připomíná spousta zajímavých míst: pojďte je prozkoumat s Kudy z nudy.
Jihomoravský kraj | Památky

Rotunda svaté Kateřiny zve na prohlídku

Jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu ve Znojmě je rotunda sv. Kateřiny, která je jednou z mála dochovaných románských památek u nás. Unikátem této stavby jsou románské malby v jejím interiéru, zobrazující světské motivy z historie i legend rodu Přemyslovců. Malby jsou tak zcela výjimečné v rámci celého románského umění Evropy. Rotunda je otevřena v návštěvnickém režimu v závislosti na aktuálním stavu mikroklimatu v interiéru.
Jihomoravský kraj | Památky

Kempování v Česku: 10 tipů, kam do kempu v Jihomoravském kraji

Letní kempování je skvělá věc. Pro někoho je ideálem dovolená třeba po širákem, pro jiné v luxusních plně vybavených stanech, další hledají pěkné místo pro karavan či obytné auto. Jižní Morava tohle všechno nabízí – můžete si vybrat ze stanování na pláži u vody, v blízkosti památek Lednicko-valtického areálu, nebo na dohled od vinic.
Jihomoravský kraj | Ubytování

Zázrak v Moravském krasu: v jeskyni Jáchymka zahnízdili sokoli – místo je pro turisty uzavřeno

Jeskyně Jáchymka v Moravském krasu se letos stala místem ornitologického zázraku. Poprvé od roku 1957 zde zahnízdil pár sokolů stěhovavých. Protože sokoli jsou velmi choulostiví na rušení lidmi, museli ochránci přírody celou oblast uzavřít. Místo lze obejít, avšak obchůzka není vhodná pro děti ani seniory – vede strmým úbočím. Dopřejme sokolí rodině potřebný klid. Ochranáři předpokládají uzavření oblasti pravděbodobně do konce června 2024.
Jihomoravský kraj | Příroda

Za vínem se musí přijet aneb kde ochutnat vynikající vína nejen na Moravě

Dnes seženete kvalitní víno prakticky kdekoli a ty tam jsou doby, kdy se vyváželi „Pražáci“ po celých autobusech, aby vypili, co by jinak Moraváci vylili. Všechno se změnilo. Kvalita vína díky novým technologiím stoupla a spolu s ní i poučenost těch, kteří mají rádi dobré víno. Zájezdy za ním se stále dělají, ale důvody už jsou jiné: pít víno přímo tam, kde vznikalo, je totiž daleko mnohem lepší zážitek si otevřít láhev doma u televize.
Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika