Úvod > Aktuality > Buštěhradská zámecká zahrada je otevřena veřejnosti

Buštěhradská zámecká zahrada je otevřena veřejnosti

Vydáno 30. července 2013 Památky
Na konci července 2013 byla v Buštěhradu otevřena zahrada tamního zámku, kde mohou nyní trávit svůj volný čas místní občané i zájemci z řad turistů. Zahrada totiž není jen obyčejným parkem, ale jsou v ní nainstalovány cvičební prvky, houpací sítě a také 2 zátěžové travnaté plochy – jedna i s pódiem, kde se mohou pořádat kulturní či sportovní akce.
Park v Buštěhradu se otevřel veřejnostiPřestože je zámecký areál v Buštěhradu ve značně zchátralém stavu, podařilo se zde Středočeskému kraji a městu Buštěhrad dokončit plánovanou rekonstrukci zámecké zahrady, kterou mohou nyní využívat lidé ke svému odpočinku. V rámci revitalizace zde bylo nově vysázeno 19 stromů alejových a soliterních, sedm jehličnanů, více než 16 tisíc různých druhů keřů, 16 popínavých rostlinek a 771 trvalek. To však není vše, co se zde nachází - kromě laviček, cvičebních prvků a vybavení pro pořádání kulturních akcí zde zájemci naleznou třeba i houpací sítě.

Rekonstrukci zámku prosazoval bývalý hejtman Rath, který je kvůli podezření ze zmanipulovaní zakázky na opravu budovy a dalších trestných činů ve vazbě. Podle původních plánů se mělo ze zámku stát multifunkční centrum pro pořádání plesů, koncertů a výstav s tanečním a konferenčním sálem se salonky. Jaký však bude další osud dnes smutně vyhlížejícího zámku, zatím visí ve hvězdách.
Zámecký park zámku Buštěhrad

Zámecký park zámku Buštěhrad

Barokní zámek s klasicistní kaplí je nejvýznamnější památkou Buštěhradu. V současné době je bohužel budova značně zchátralá, veřejnosti přístupný je však od července 2013 zámecký park.

Další aktuality

5.12.
2017
Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Na Křivoklátě se chystá Královský advent

Střední Čechy | Památky
3.12.
2017
Objevte zimní romantiku na zámku Stránov

Objevte zimní romantiku na zámku Stránov

Střední Čechy | Památky
29.11.
2017
Zažijte pravý zámecký advent na zámku Kačina!

Zažijte pravý zámecký advent na zámku Kačina!

Střední Čechy | Památky