Úvod > Aktuality > Botanicus v Ostré láká na víkendové akce, vesnici řemesel i bylinné zahrady

Botanicus v Ostré láká na víkendové akce, vesnici řemesel i bylinné zahrady

Vydáno 4. května 2018 Zážitky
Historické centrum se středověkou vesnicí a zahradami na ploše 22 hektarů vytváří atmosféru pro jednotlivá tradiční řemesla, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Součástí areálu je obchod s ovocnými mýdly, rostlinami a výrobky ze dřeva a kovu. Na historických slavnostech v Botanicusu v Ostré si kromě ukázek tradičních řemesel zahřejete své tělo i duši medovinou, kořeněnými víny, zpěvy hudců, tancem i šprýmy kejklíře. Právě tuto květnovou sobotu si můžete užít Kejklířské divadlo - artistické a kejklířské techniky i loutkoherectví spojené s činohrou.
BotanicusPro malé i velké je lákavá Historická vesnice umění a řemesel Botanicus v Ostré; někoho lákají dílny tradičních řemeslníků, jiné zase letní víkendové akce, bylinné zahrady s bludišti nebo dobové kulinářské speciality.

Projděte se vesnicí řemesel a umění a seznamte se s ukázkami tradičních řemesel dráteníka, hrnčíře, provazníka, mýdlaře, svíčkaře či papírníka. Jejich výrobky si můžete zakoupit na středověkém tržišti; a po tom velkém mumraji můžete nechat odpočinout svým smyslům v rozsáhlých bylinných zahradách.

Během květnových svátků (včetně 8. 5.) má Centrum řemesel a bylinné zahrady v Ostré otevřeno od 9 do 17 hodin.
 

Skvělý program každou sobotu

studio dell arteBotanicus nabízí v roce 2018 každý týden v sobotu zajímavé akce pro velké i malé. Hned v sobotu 5. května do Ostré zavítá Studio Dell´Arte. Divadelní soubor, pohybující se na pomezí loutkového či alternativního divadla a činohry, vám zahraje jednu ze svých klasických pohádek. Začátky představení jsou v 11:00 a 14:30 hodin. Kromě výše uvedeného programu se můžete podívat, případně si i vyzkoušet starobylá řemesla a ochutnat krmi připravovanou dle sezóny Bylinných zahrad. Vystoupení se uskuteční pod širým nebem. V případě nepříznivého počasí či jiných nenadálých situací omluvte prosím, případné změny v programu.

Vojta VrtekDalší týden v sobotu 12. května budou zahrady Botanicus hostit Divadlo Já to jsem. Představení Kolotoč pohádek vám zahraje Jaroslav Marčík s Evou Marčíkovou mladší. Dne 19. května bude v Botanicusu Kejklíř Vojta Vrtek s kejklířskou dílnou. A jestli se najde ještě někdo, kdo ho nezná, tak si představte, že spojíte žonglérské a artistické umění s malým kouskem muzikanta a velkým kusem člověka, měl by vám z toho spojení vyrůst zajímavý umělec. V tomto případě se na svět vyklubal komediant, klaun a kejklíř. Na 26. květen se těší Komedianti na káře. Žonglérské duo předvede žonglování se vším možným i nemožným. Zajímavá bude také ukázka vytáčení medu.
Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Atmosféra tradičních řemesel, která byla nezbytnou součástí života našich předků a v současné době se pomalu vytrácejí. Od května do září se můžete v centru Botanicus každý den kromě pondělí seznámit s jednotlivými řemesly.

Otevření zahrad Botanicus v Ostré

Otevření zahrad Botanicus v Ostré

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus budou otevřeny od úterý do neděle od 28. dubna do 30. září 2018. V pondělí máme zavřeno.

Další aktuality

20.9.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
6.9.
2018
Park Mirakulum slaví šest let!

Park Mirakulum slaví šest let!

Střední Čechy | Zážitky