Úvod > Aktuality > Bílý kůň zamíří s Martinem i letos pod Bílou věž

Bílý kůň zamíří s Martinem i letos pod Bílou věž

Vydáno 3. listopadu 2017 Kultura
Opět po roce přiveze 11. listopadu bílý kůň na Velké náměstí v Hradci Králové pod Bílou věž Martina coby symbol přicházející zimní turistické sezóny. Již ve dvě hodiny odstartuje bohatý program pro všechny věkové generace. Ve stáncích přijdou návštěvníkům vhod svatomartinské rohlíčky či víno a mnoho dalších dobrot, oči potěší třeba živé ukázky kovářského řemesla. Od 14:00 do 20:00 bude možný vstup na Bílou věž s 50% slevou na vstupném (poslední prohlídka v 19:00 hodin).
Martin na bílém koniKaždoroční uvítání zimní sezóny proběhne i letos 11. listopadu na královéhradeckém Velkém náměstí. Každoroční vítání Martina na bílém koni spojené s odpolednem plným zábavy má i letos v podtextu slogan, že zimou turistická sezóna v Hradci Králové a na Hradecku nekončí.

O půl třetí odstartuje program na pódiu pro všechny věkové generace. V doprovodném programu budou i ukázky kovářského řemesla, volné prohlídky kaple sv. Klimenta a
katedrály svatého Ducha v doprovodu varhan. Přesně v 15:00 přijede až pod Bílou věž na bílém koni Martin a přiveze s sebou pozvání na zajímavé společenské akce nejen v Hradci Králové a na Hradecku, ale i v Královských věnných městech a městech České inspirace. Děti, které nesou křestní jméno Martin či Martina, se mohou svézt na bílém koni.

Pohled nejen na historické centrum města z Bílé věže bude možný od dvou do osmi hodin za poloviční vstupné, tedy 30 korun pro dospělé a 20 pro děti (poslední prohlídka se uskuteční v sedm hodin).
Procházkové okruhy Hradcem Králové

Procházkové okruhy Hradcem Králové

Hradec Králové bývá nazýván "učebnicí architektury pod širým nebem". Procházkové okruhy jsou zaměřeny na jednotlivá období architektonického rozvoje města, na každé trase najdete informační stojany v uvedené barvě a první dvě trasy jsou doplněny ještě značkami na obrubnících chodníků.

Katedrála sv. Ducha Hradec Králové

Katedrála sv. Ducha Hradec Králové

Již téměř sedm století je katedrála Sv. Ducha výraznou dominantou Hradce Králové. Svou osobitou cihlovou architekturou zaujme na první pohled snad každého návštěvníka. V roce 1424 byl v kostele pochován vojevůdce Jan Žižka z Trocnova (později převezen do Čáslavi).

Martin na bílém koni pod Bílou věží

Martin na bílém koni pod Bílou věží

Zimou turistická sezóna v Hradci Králové nekončí. Na uvítání zimní sezóny v do Hradce Králové zamíří Martin na bílém koni. Na Velké náměstí pod Bílou věž přijede 11. listopadu a odstartuje bohatý program pro všechny věkové generace.

Bílá věž v Hradci Králové

Bílá věž v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je po dlouhé rekonstrukci nabízí jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor. Původně renesanční zvonice, dokončená v roce 1589. Součástí věže je druhý největší zvon v Čechách.

Další aktuality

19.8.
2018
Vydejte se do Dobrušky za mamutím klem

Vydejte se do Dobrušky za mamutím klem

Královéhradecko | Kultura
16.8.
2018
Hradec Králové slaví v sobotu svátek keramiky a skla

Hradec Králové slaví v sobotu svátek keramiky a skla

Královéhradecko | Kultura
6.8.
2018
Hudební​ festival Brutal Assault rozbouří Josefov

Hudební​ festival Brutal Assault rozbouří Josefov

Královéhradecko | Kultura