Úvod > Aktuality > Běžkaři z Prahy budou od soboty 10. února lyžovat na Vypichu

Běžkaři z Prahy budou od soboty 10. února lyžovat na Vypichu

Vydáno 10. února 2018 Zimní sporty
V sobotu 10. února v 9 ráno se otvírají na Vypichu brány SkiParku, který se sem přesunul po letech z dostihového závodiště v Chuchli. Na louce před oborou Hvězda u dopravního hřiště budou připraveny dva okruhy, větší pro dospělé a menší pro děti. K tomu i půjčovna vybavení – běžek, bot a holí, dále toalety a občerstvení. Otevřeno bude od 9 ráno do 21 večer za umělého osvětlení, vstupné zdarma.
Obora HvězdaSkipark Praha na Vypichu v Praze 6 navazuje na šest úspěšných ročníků Skiparku Chuchle. Hlavním důvodem změny lokality jsou klimatické podmínky - na vltavském břehu (190 m n. m.) je teplota v zimních měsících vyšší až o několik stupňů než na téměř nejvyšším místě Prahy (cca 360 m n. m.) a díky tomu se zvýší počet dnů, resp. nocí, kdy bude možné spustit sněhová děla a vyrábět tzv. technický sníh (méně než 4°C).

Běžkaři HvězdaDíky aktuálnímu počasí, vznikla v předpolí Hvězdy trať, která bude příští týden dějištěm obou závodů Pražského poháru, 14. února mládeže a 21. února všech ostatních, v rámci nichž se v uplynulých letech ukázaly známé tváře českého lyžování Martin Koukal, Jiří Ročárek, Daniel Máka, Sandra Schützová nebo Lucie Charvátová.

Pro lyžaře bude soužit zázemí v podobě šaten, půjčovna lyží a toalety, parkování bude umožněno na parkovišti u Kauflandu. Kdo bude chtít může využít výhodného spojení MHD (metro Petřiny, tram a bus Petřiny, Vypich). Zaběžkovat si budete moci zcela zdarma.
Běžkařský okruh na Vypichu

Běžkařský okruh na Vypichu

Lyžařský okruh v Praze na Vypichu nahrazuje v předešlých sezónách realizovaný okruh na chuchelském závodišti. V provozu je okruh od 10. 2. 2018.

Přírodní rezervace Obora Hvězda v Praze

Přírodní rezervace Obora Hvězda v Praze

Obora Hvězda je nejen lesem a přírodní památkou, ale především národní kulturní památkou. Nejspíš právě proto je oblíbeným místem mnoha Pražanů.

Letohrádek Hvězda v oboře na Bílé Hoře

Letohrádek Hvězda v oboře na Bílé Hoře

Na místě, kde se před staletími odehrávala Bitva na Bílé hoře, leží oáza klidu, kde můžete zapomenout na uspěchaný život velkoměsta. Celý objekt letohrádku Hvězda provází číselná symbolika. Půdorys ve tvaru šesticípé hvězdy (hexagram) symbolizuje spojení dvou protikladných sil do vzájemné harmonie.

Další aktuality