Úvod > Aktuality > Benátky mají zrekonstruovaný zámecký areál

Benátky mají zrekonstruovaný zámecký areál

Vydáno 2. června 2013 Kultura
Rozsáhlou rekonstrukcí prošlo v Benátkách nad Jizerou území, které sousedí s areálem zámku a zároveň je součástí městské památkové zóny. Tento prostor donedávna sloužil jako zadní přístupová cesta k místnímu zámku.

V okolí zámku v Benátkách nad Jizerou probíhaly od září 2012 až do začátku června 2013 stavební úpravy, kterým předcházel archeologický průzkum. Součástí projektu je i přestavba dosud nevyužívaného rodinného domu na zařízení pro školní a mimoškolní činnost dětí, které  nabídne hned dvě učebny a také pec na vypalování keramiky.

Zámek Benátky nad Jizerou - interaktivní prohlídka nejen pro děti

Zámek Benátky nad Jizerou - interaktivní prohlídka nejen pro děti

Navštivte zámek, kde pobýval Tycho Brahe, bratři Bendové a Bedřich Smetana. Na zámku se nachází dvě muzea - Muzeum Benátky sídlí ve druhém patře a soukromé muzeum hraček v přízemí. Vyzkoušet zde můžete interakce v expozicích Pánů z Dražic, Tycha Brahe, Jana z Werthu a Keltů.

Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

V benáteckém zámku se můžete potěšit největší sbírkou historických hraček v České republice. K vidění jsou nejrůznější hračky z let 1860-1945 z Evropy, Asie i Spojených států amerických.