Úvod > Aktuality > V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad, chystá se i den medu

V archeoskanzenu Modrá se strhne velkomoravská bitva o Veligrad, chystá se i den medu

Vydáno 9. srpna 2017 Památky
Archeoskanzen v Modré pravidelně ožívá nejrůznějšími akcemi. Letošní srpen nabídne návštěvníkům hned dva atraktivní zážitky. Pro tento víkend (12. a 13. srpna) bude opět připraven zajímavý a bohatý program - 12. ročník historického festivalu spojeného s velkomoravskou bitvou Veligrad 2017. Med – to bude hlavní téma programu, který se chystá na sobotu 19. srpna v Archeoskanzenu Modrá.
Archeologický skanzen aneb Velkomoravské opevněné sídliště středního Pomoraví, kde nahlédnete do života starých Slovanů, se nachází v místech původního hradiště z dob Velké Moravy nedaleko Velehradu.

Možná ho znáte z historického filmu a čtyřdílného seriálu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů, který se právě tady natáčel. O víkendu 12. a 13. srpna se tu strhne boj o hradiště – historická bitva z dob Velké Moravy. Užijete si velký historický festival s řadou doprovodných aktivit – s ukázkami řemesel, lukostřeleckým turnajem i spoustou soutěží pro děti a dospělé.

Vyvrcholením sobotního i nedělního programu bude rekonstrukce dávné bitvy. Základní vstupné stojí 140 Kč, děti od 6 do 15 let, studenti a senioři zaplatí 90 Kč.
Archeologický skanzen Modrá

Archeologický skanzen Modrá

Velkomoravské sídliště středního Pomoraví se nachází nedaleko Uherského Hradiště. Skanzen žije každodenním životem, naučnými představeními, programy, pokusnými tavbami kovů, výrobou keramiky, zemědělskou výrobou i neustále prováděným archeologickým výzkumem. Přijeďte a poznejte naši dávnou minulost!