Úvod > Aktuality > Letošní Vánoce zlínská zoo slaví prodlouženou otevírací dobou

Letošní Vánoce zlínská zoo slaví prodlouženou otevírací dobou

Vydáno 27. prosince 2017 Příroda
Zavítejte do vánoční Zoo Zlín! Kromě procházky rájem exotických zvířat na vás čeká i speciální vánoční světelná výzdoba. Zlínská zoo je otevřena každý den v roce od 8:30 hod. Zavítat sem můžete i během vánočních svátků, Silvestra a Nového roku. Od začátku týdne (pondělí 25. 12.) navíc zoo prodloužila otvírací dobu do 17:00 hodin. Ve středu 27. prosince se můžete připojit k oslavě Mezinárodního dne návštěvy zoo.
Levhart sníh zoo ZlínZimní návštěvu zlínské zoo zpestří i kouzelná světelná vánoční výzdoba. Díky tisícům drobných světel prostory hlavního vstupu, zámecký park a zámek Lešná ozdobí typické vánoční motivy – hvězdy, komety, vánoční stromky, zvonky nebo rampouchy. Tradiční motivy opět doplní světelné siluety exotických zvířat, návštěvníci se tak mohou těšit na „zářící“ slony, tapíry, nosorožce, rejnoky, žirafu, lachtana i supy. Krása světelné výzdoby samozřejmě naplno vynikne až po setmění, proto se v zoo rozhodli od 25. prosince prodloužit otvírací dobu zoo. Zoo tak bude po toto období otevřena až do 17:00 hod.

Velbloudi ve vániciI v zimním období má zlínská zoo svůj půvab, je plná života a rozhodně stojí za návštěvu. Nemusíte se obávat, že za chladného počasí či sněhové nadílky neuvídíte exotická zvířata. Většina zvířat totiž sníh vítá, s chutí se v něm válí a hraje si s ním. A to nejen rodilí otužilci, jako jsou třeba tygři ussurijští, pandy červené, lachtani, dželady, velbloudi, klokani nebo lamy vikuně, ale i teplomilní sloni, nosorožci, zebry, pštrosi nebo antilopy.

Až do do 1. ledna 2018 můžete do zoo zavítat od 8:30 do 17:00 hod. Pro vstup do zoo můžete využít zvýhodněné vstupné, které pro dospělé činí 80 Kč, pro děti 40 Kč, studenti a senioři zaplatí 60 Kč. Nižší vstupné platí do 28. února 2017.
Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná - pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 18. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín - jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.