Úvod > Aktuality > Adrenalinové, bláznivé, bruslařské i hravé adventní tipy pro mladé

Adrenalinové, bláznivé, bruslařské i hravé adventní tipy pro mladé

Vydáno 4. prosince 2017 Životní styl
Adventní doba nemusí být nuda: vyzkoušejte adrenalin ve větrném tunelu pro indoor skydiving, zahrajte si detektivní pátrací hru, svezte se na bobovce, užijte si vánoční trhy na bruslích anebo se vydejte tam, kde k betlémům a zářícím stánkům nabízejí ještě něco navíc.
Netradiční, adrenalinový a přesto bezpečný zážitek nabízí Hurricane Factory, která sídlí mezi obchodním centrem a Ice Arenou v Letňanech. Co se tu dá vyzkoušet? Hlavně létání ve větrném tunelu nebo pocit volného pádu, vesměs v bezpečí větrného tunelu a pod dozorem profesionálů. Moc toho nepotřebujete, stačí jen zdraví a věk od pěti do sta let!
 

Boby, hry a šifry

Je pro vás létání v hurikánu přece jen trochu za čárou? Tak se vydejte na některou z celoročně otevřených bobových drah. Kromě těch v horských střediscích jich pár najdete i na snadno dostupných místech ve městech, namátkou bobovku na pražském Proseku, bobovku v Mariánském údolíBrně anebo dvě bobové dráhy, které jsou jen kousek od Olomouce: v Hrubé Vodě a v Hlubočkách. Skvěle se zabavíte také při nejrůznějších hrách – můžete vyzkoušet třeba střílečky, logické i zábavné hříčky, adventury či únikové místnosti ve virtuální realitě, zahrát si detektivní hru paní Kolombové anebo se zastavit na něco dobrého v kavárně plné deskových her: fantazii se skutečně meze nekladou. A pokud vás zláká výstava Kouzelný svět počítačových her na brněnském Špilberku, využijte příležitost a zahrajte si také pátrací hru plnou šifer, která vás protáhne parkem kolem hradu.
 

Kolotoč, brusle nebo fotka z pekla?

Většina náměstí se plně ponořila do atmosféry Vánoc, ale i na rozzářených trzích se s trochou snahy dá najít něco, co vás bude bavit. Například netradiční součástí adventních trhů v Mladé Boleslavi je ruské kolo a řetízkový kolotoč, zatímco už tradiční jsou různě velká kluziště. Čekají na vás například na Ovocném trhu a Na FrantiškuPraze, vánoční kluziště objevíte také na Moravském náměstí v Brně, na Vánočních trzích v Olomouci a v Ostravě.

A nejbláznivější advent? Určitě advent v Úštěku, kde budou jako každý rok létat živí andělé; podívat se na ně můžete v sobotu 16. prosince. A pokud se objednáte předem, můžete si v Muzeu fotografieJindřichově Hradci užít tradiční fotografování v historických kostýmech; tahle kratochvíle se koná o víkendu 9. a 10. prosince.
 

Design trhy aneb kde nakoupí Ježíšek letos?

Adrenalin park Dolní Morava

Adrenalin park Dolní Morava

Největší lanový park v České republice je pro každého, kdo má rád zábavu, dobrodružství, adrenalin a nezapomenutelné okamžiky. V Adrenalin parku najdete lanový park, lezeckou stěnu, skok volným pádem nebo obří tandemovou houpačku.

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Bobová dráha U Slona na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Bobová dráha Vrbno pod Pradědem

Ve Ski Areně ve Vrbně pod Pradědem se můžete svézt na nové bobové dráze. Okruh dráhy po členité kovové konstrukci měří 840 metrů, z toho sjezd 650 metrů. Bobová dráha je otevřena po celý rok.

Obří sud Javorník - areál letních i zimních adrenalinových sportů

Obří sud Javorník - areál letních i zimních adrenalinových sportů

Areál Obří sud Javorník v Jeřmanicích na Liberecku nabízí ojedinělé aktivity pro celý rok, a to adrenalinové sporty v rámci odděleného parku (snowpark, skipark a tratě pro skicross, bicross, skatecross) i travní lyžování.

Pragulic - prohlídky Prahy s bezdomovci

Pragulic - prohlídky Prahy s bezdomovci

Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti bezdomovectví. S lidmi z ulice můžete vyrazit na několik tematických tras nebo vyzkoušet zážitkový program "24 hodin bez domova".

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás. Využít můžete i lezeckou stěnu a lanový park.

Sportovní areál HEIpark - 365 dnů v roce

Sportovní areál HEIpark - 365 dnů v roce

Ve sportovním areálu HEIpark naleznete v celostátní raritu, a to tři uměle vytvořené sjezdovky s vlastními kotvovými vleky, snowpark s umělými skoky a překážkami, dvě dětské sjezdovky, skoky do BigAirBagu (nafukovacího polštáře) a snowtubing.

Vánoční trhy Brno 2018

Vánoční trhy Brno 2018

Hlavní moravská metropole Brno se již tradičně těší na Vánoce, které tu na vás dýchnou téměř na každém kroku pohodu. Adventní čas a přípravu na nejkrásnější svátky v roce si pod hradem Špilberk opravdu užijete.

Tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů v Havlíčkově Brodě

Tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů v Havlíčkově Brodě

Tradiční slet Mikulášů, čertů a andělů se koná na Havlíčkově náměstí koná 5. prosince.

Advent na Moravském náměstí v Brně

Advent na Moravském náměstí v Brně

Letošní oslavy Vánoc v Brně budou opravdu velkolepé. Na Moravském náměstí si můžete přijít zabruslit na venkovní ledové ploše. I kdyby nebyl mráz, kluziště bude fungovat. I při venkovní teplotě 13 stupňů Celsia!

Úštěcký advent aneb Vánoce jako od Josefa Lady

Úštěcký advent aneb Vánoce jako od Josefa Lady

Další ročník Úštěckého adventu se koná v sobotu 15. prosince od 9 do 17 hodin v centru města. Ani letos nebude chybět hromadný inscenovaný slet andělů z kostelní věže - první originální vystoupení v Evropě – 3x za den kolem 11., 14:30. a 17. hodiny.

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům na zámečku v Doubí

Vánoční dům v Karlových Varech je prvním a jediným svého druhu v České republice. Je plný nádherných ozdob, andílků, stromečků, světýlek, svíček a jiných dekorací.

Areál Mladé Buky

Areál Mladé Buky

Areál Mladé Buky na úpatí Krkonoš nabízí nejen zimní aktivity, ale také řadu aktivit pro letní vyžití, např. bobovou a tubingovou dráhu, Bladův svět a další atrakce vhodné především pro nejmenší návštěvníky.