Úvod > Aktuality > 20 tipů na prosincové výstavy

20 tipů na prosincové výstavy

Vydáno 13. prosince 2016 Kultura
Nenechejte si ujít aktuální výstavy, které rozhodně stojí za vidění! Je nevlídno, prší, sněží? Nevadí, vypravte se na zajímavý výlet. Máme pro vás spoustu tipů na akce, které můžete navštívit beze strachu z promoknutí. Nejen v naší metropoli nyní probíhají výstavy, které rozhodně stojí za to! Každým okamžikem probíhají po celé České republice desítky výstav. Nechte se inspirovat portálem Kudy z nudy a neseďte doma!
Husovské unikáty ze sbírek Národního muzea (1)

Husovské unikáty ze sbírek Národního muzea

Přijďte na novou výstavu do Muzea české loutky a cirkusu!

Lovci lebek v Náprstkově muzeu

Lovci lebek v Náprstkově muzeu

Výstava Lovci lebek návštěvníka přivede na největší tropický ostrov světa Nová Guinea, jenž proslul přírodní, jazykovou a kulturní rozmanitostí.

Výstava Ostře sledované vlaky v NTM

Výstava Ostře sledované vlaky v NTM

18. listopadu roku 2016 uplynulo 50 let od premiéry filmu Ostře sledované vlaky. Národní technické muzeum nemůže se svojí bohatou železniční sbírkou opomenout šanci vzdát hold tomuto nejvýznamnějšímu českému filmu z drážního prostředí a připravilo k tomuto výročí výstavu.

Zámek Dětenice - Jubilejní výstava Emmy Srncové

Zámek Dětenice - Jubilejní výstava Emmy Srncové

Jubilejní výstava Emmy Srncové v doposud nezpřístupněných prostorách Dětenického zámku.

Výstava za oponou na zámku Děčín

Výstava za oponou na zámku Děčín

Po celou dobu adventu, tedy celý prosinec, probíhá na zámku Děčín také výstava Za oponou. Jedná se o výstavu ze světa divadla. K vidění je sbírka divadelních kostýmů, rekvizit a kulis, které za dobu sedmdesáti let své existence nashromáždil děčínský divadelní spolek Karel Čapek.

Výstava Toskánští Habsburkové a ostrovské panství 1808 – 1918

Výstava Toskánští Habsburkové a ostrovské panství 1808 – 1918

V Ostrově na Karlovarsku si prohlédnete rozsáhlou výstavu o toskánské větvi rodu Habsburků. Výstava na Staré radnici má za úkol představit neznámé osudy toskánské větve habsbursko-lotrinského rodu. Více než 200 exponátů si lze prohlédnout až do dubna roku 2017.

Lidové Vánoce v Polabí 2017

Lidové Vánoce v Polabí 2017

V areálu skanzenu ožívají chalupy scénkami ze života našich předků. V interiérech všech staveb se předvádějí starobylé adventní a vánoční zvyky. Uvidíte zde starodávné přástky a dračky, barborky a lucky, věštění na Štědrý den, nechybí také předvánoční trhy.