Úvod > Aktuality > 15 tipů, kde se můžete koupat se svým psem
Letní sporty

15 tipů, kde se můžete koupat se svým psem

  • Vydáno18. července 2023
Přemýšlíte kam vyrazit na koupání s vaším čtyřnohým miláčkem? Najít vhodné místo, kam je vstup se psy povolen není vždy jednoduché. Kudy z nudy vám proto přináší několik tipů, kde je vstup se psy k vodě povolen nebo není přímo zakázán. Vyrazit můžete na oblíbené pískovny, do zatopených lomů či k několika vodním nádržím.
Písník Gigant a Malá Čeperka

Písník Gigant a Malá Čeperka

Na silnici z Hradce Králové do Pardubic, mezi Starými Ždánicemi a Stéblovou (za písníkem Oplatil), se nachází písník Malá Čeperka. Protože je hluboký sedm metrů, je vhodný i pro potápění. Naproti najdete také písník Gigant.

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Přehrada Slapy – užijte si koupání i vodní sporty

Doposud pátou největší přehradou v České republice je přehrada Slapy postavená roku 1950. Kromě vodních sportů jako je např. jachtaření, vodní lyžování, windsurfing, ale také koupání je přehrada využívána lodní dopravou.

Hamerské jezero v Hamru na Jezeře – Riviéra severu

Hamerské jezero v Hamru na Jezeře – Riviéra severu

Hamerské jezero u Stráže pod Ralskem se využívá k rekreaci již od poloviny 19. století. Kromě krásných míst ke koupání zde najdete také dva kempy. Jezero poznáte určitě také díky filmu Dovolená s Andělem.

Rybník Velké Dářko

Rybník Velké Dářko

Nejznámějším rybníkem ve Ždárských vrších je Velké Dářko. Kromě rekreačních objektů a kempů tu najdete i jachting klub. Můžete si půjčit a vyzkoušet jak jachty, windsurfing nebo loďky. Velké Dářko je se svojí rozlohou 206 ha největší rybník na Českomoravské Vrchovině i v kraji Vysočina.

Přírodní koupaliště Bílá voda u Chodova

Přírodní koupaliště Bílá voda u Chodova

Bílá voda je vznikla rekultivací po těžbě kaolínu. Od začázku se však pořítalo s vytvořením rekreační vodní plochy. Přírodní koupaliště najdete severně od Chodova, vzniklo na úpatí Smolnické výsypky (v místě bývalé obce Smolnice).

Přírodní koupání v pražských Modřanech

Přírodní koupání v pražských Modřanech

Pokud patříte k milovníkům koupání v přírodě, určitě vyzkoušejte příjemné travnaté plážičky v těsné blízkosti Vltavské cyklostezky v Praze 4 Modřanech.

Báječné koupání u hotelu Laguna

Báječné koupání u hotelu Laguna

Pokud hledáte klidné místo na příjemně strávený den u vody, vydejte se na Slapy do obce Nebřich. U hotelu Laguna najdete skrytou neplacenou pláž, kde můžete jen tak lenošit na trávě nebo si půjčit motorovou loďku či šlapadlo.

Přehrada Skalka u Chebu

Přehrada Skalka u Chebu

Vodní nádrž Skalka leží západně od Chebu na řece Ohři. Nádrž byla vybudována v letech 1962-1964. Hladina nádrže je dlouhá 9,2 km a zasahuje až na území sousední SRN.

Veselské pískovny – koupání jako u moře

Veselské pískovny – koupání jako u moře

V chráněné krajinné oblasti Třeboňsko se rozprostírá 240 ha Veselských pískoven, které leží mezi Veselí nad Lužnicí a obcemi Horusice a Vlkov. Pět oddělených jezer vzniklo po těžbě štěrkopísku v letech 1952 až 1986.

Pískovna Sadská

Pískovna Sadská

Jen 20 min. jízdy z Prahy se nachází velmi příjemné prostředí pro rekreaci u vody, jako stvořené pro slunění na písečných plážích či pro ležení ve stínu borových lesů. Koupání zde si oblíbily především rodiny s dětmi. Je tu však i vyhrazená pláž pro naturisty a volejbalové hřiště.

Přírodní nádrž Štít u Chlumce nad Cidlinou

Přírodní nádrž Štít u Chlumce nad Cidlinou

Přírodní nádrž Štíty o rozloze 7 ha s písčitým dnem. Vodní plochu tvoří tři na sebe navazující jezera (pískovny), která se nacházejí v příjemném prostředí borového lesa, nedaleko Chlumce nad Cidlinou, mezi obcemi Pamětník a Štít.

Orlická přehrada neboli Orlík

Orlická přehrada neboli Orlík

Součástí Vltavské kaskády je přehrada Orlík, která jejíž hráz přehradila tok řeky Vltavy u Solenice v okrese Příbram. Přehradní nádrž dostala své jméno podle zámku, který kdysi čněl nad hlubokým údolím Vltavy a dnes se nachází jen pár metrů nad hladinou přehradního jezera.

Lom Baraba – komplex jezer zatopené pískovny

Lom Baraba – komplex jezer zatopené pískovny

Přírodní zatopená pískovna s písčitými břehy se nachází u obce Vliněves nedaleko Mělníka.

Mariánské údolí v Brně-Líšni

Mariánské údolí v Brně-Líšni

Oblíbené místo na procházky a rekreaci v Brně-Líšni. Mariánské údolí nese jméno podle hraběnky Marie z Fünfkirchenu, manželky hraběte Belcrediho.

Jezero Křenek v Polabí

Jezero Křenek v Polabí

Křenecké jezero vzniklo těžbou písku. Po ukončení těžby se jezero s průzračně čistou vodou stalo postupně známou rekreační oblastí Křenek-Ovčáry. Jezero je ze tří stran obklopeno poli a zbytek lesem, přilehlé pláže jsou písčité.

Staňkovský rybník – nejdelší rybník v ČR

Staňkovský rybník – nejdelší rybník v ČR

Nedaleko Chlumu u Třeboně se při státní hranici ČR a Rakouska rozprostírá na území CHKO Třeboňsko hladina Staňkovského rybníka. Rozlohou sedmý největší rybník v ČR vznikl přehrazením Koštěnického potoka u vsi Staňkova.

Další aktuality

Koupání pod širou oblohou: 10 tipů na bazény, kde je možné celoroční koupání venku

Láká vás plavání pod širým nebem v jakémkoli ročním období? I když je to možná zvláštní, venkovních bazénů s celoročním provozem v Česku příliš není. Přesto však existují výjimky, kde si můžete zaplavat ve venkovním bazénu i na jaře, na podzim a v zimě. Které venkovní bazény nabízejí celoroční provoz vám poradí Kudy z nudy.
Letní sporty

Objevujte krásy Česka ze sedla motorky

Patříte k milovníkům jedné stopy a hledáte, kam se svým strojem vyrazit na pěkný jarní výlet? Pak se nechte inspirovat portálem Kudy z nudy, který vám tentokrát přináší tipy na výlety v sedle vaší nablýskané krasavice. Objevte speciální motorkářskou jeskyni, kam lze až k baru dojet na motocyklu, vyrazte na výlet do šumavských hvozdů anebo si užijte kvalitní zatáčky v Jeseníkách.
Letní sporty

Kalendář 2024: Cyklistické závody a seriály od jara do podzimu

Jezdíte rádi na kole? A chtěli byste porovnat své síly s dalšími cyklisty, cyklistkami, nebo jen poznat nové trasy napříč Českem? Právě pro vás portál Kudy z nudy připravil přehled cyklistických seriálů a závodů. Startují již v dubnu a pokračují do podzimu. Stačí si vybrat, kam se zaregistrujete. A nebojte se, neopomněli jsme ani závody, kterých se mohou zúčastnit i malí jezdci a jezdkyně.
Letní sporty

Kůň nejlepší přítel turisty: tipy na hipotrasy a hipostezky po celé republice

Možná patříte mezi ty lidi, kterým přijde svět nejhezčí z koňského sedla. V takovém případě jistě oceníte tipy na nejrůznější hipostezky a trasy, které vedou pěknými lesními či polními cestami. Jejich značení se chopil Klub českých turistů, který upravuje "hipoznačky" do podoby bílého jezdce na koni v modrém poli.
Letní sporty

50 tipů na skvělé koupání v lomu

Voda v zatopených lomech je opravdu čistá a v parných dnech vám zaručí příjemné osvěžení. Když letní dny přinesou teploty okolo 25 – 30°C, je skvělé vědět o koutku přírody, kde vám bude příjemně. A pokud vám chladnější voda na koupání nevadí, vodním radovánkám nebude nic bránit. Stačí si jen vybrat mezi našimi tipy a hurá do vody!
Letní sporty

Stezky pro bosé nohy: tipy, kde vyzkoušet chůzi naboso

Projít se bosky ranní rosou, trávou, potokem nebo po jehličí můžete téměř všude, ale někde pro příznivce chůze naboso připravili speciální stezky, chodníčky a šlapátka, ale i poměrně dlouhé trasy. Víte o nich? Pokud ne, tak si honem zujte boty a vydejte se s portálem Kudy z nudy na velmi neobvyklé výlety.
Letní sporty

Objevte krásy přírody a získejte nové poznatky: tipy na nejkrásnější turistické a naučné stezky Česka

Chodíte rádi do přírody? Pak se vám určitě budou hodit tipy na naše nejkrásnější turistické trasy s nádhernými výhledy do krajiny či hlubokými lesy nebo horskými lučinami. A nemusí se vždy jednat o ta nejznámější místa přehlcená turisty. Objevte krásy naší krajiny s portálem Kudy z nudy.
Letní sporty

Znáte naše nejstarší turistické trasy?

Také patříte k milovníkům toulek přírodou? Pak už jste určitě prošli nejednu turistickou trasu a možná vám značky připadají jako něco obyčejného, co tu bylo vždycky. Pravda je ale taková, že s turistickým značením se začalo až na konci 19. století a nutno říci, že se v rámci nacionální prestiže často předháněly české a německé turistické spolky čí trasa bude delší nebo rychleji vyznačená. Pokud vás napadlo, jaké trasy vlastně vznikly jako první a jestli se po nich dá chodit ještě dnes, podívejte se na naše tipy, které vás třeba překvapí.
Letní sporty