Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Železnorudskem na koloběžce - půjčovna koloběžek na Špičáckém sedle

Železnorudskem na koloběžce - půjčovna koloběžek na Špičáckém sedle

Letní sporty
Poznejte krásy Šumavy na koloběžce. Půjčte si koloběžku na vrcholu Pancíře (1214 m.n.m) a na Špičáckém sedle (982 m.n.m.). Zažijete opravdový adrenalin.

Půjčovna koloběžek na Špičáckém sedle je nejbližším výchozím bodem k Černému a Čertovu jezeru). Vzhledem k malému převýšení je aktivita vhodná i pro rodiny s dětmi.

Půjčovna koloběžek na vrcholu Pancíře nabízí více možností sjezdu na všechny světové strany s možností vrácení koloběžek ve sběrných místech.

V průběhu letní sezony provozovatelé připravili rozsáhlý seznam tratí vhodných pro sjezdy a turistiku na koloběžkách. Trasy osobně projíždí a označují problematické křižovatky tak, aby se turista na trase neztratil. Trasy jsou podrobně popsány a doporučuje se orientace podle záchytných bodů a turistických mapek. 

Trasy jsou volené tak, aby po celé délce převažovalo klesání – v popisu tras najdete hodnocení obtížnosti, profily tras a možnosti návratu / sběrná místa pro zakončení sjezdu.

Všechny trasy mají zakončení v blízkosti nádraží, kde je provoz vlaků cca každou hodinu s možností návratu do místa zapůjčení vč. přepravy koloběžky. Pokud váš návštěvní den na Šumavě končí a cesta s koloběžkou zpět do půjčovny by již ohrozila časový plán, nahlašte to obsluze – obdržíte speciální zámek na koloběžky a z cílové stanice bude odvezena.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 7. 2016
29.7.
31.7.
Železnorudské slavnosti

Železnorudské slavnosti

Železná Ruda, Šumava
11.6.
7.8.
UB Letadlo - Let2

UB Letadlo - Let2

Klenová, Šumava
18.6.
28.8.
Výstava Ivety A. Dučákové: Překlenutí

Výstava Ivety A. Dučákové: Překlenutí

Klenová, Šumava
26.3.
17.7.
Výstava Linoryt I

Výstava Linoryt I

Klenová, Šumava

Ubytování a restaurace v okolí