Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámecký statek v Dolní Rožínce - dovolená u koní

Zámecký statek v Dolní Rožínce - dovolená u koní

Letní sporty
Zámecký statek Dolní Rožínka se věnuje jezdectví handicapovaných a zdravých dětí, ale i maminek s dětmi. Pořádá i další akce zaměřené na jezdectví, to vše v prostředí krásné Vysočiny.
Jízda na koni je nejen velice zdravým sportem, ale i vynikající náplní volného času a především přirozenou vzdělávací a výchovnou aktivitou. Statek najdete ve středu Dolní Rožínky, je veřejně přístupný a každý zájemce se může zastavit a prohlédnout si zrekonstruované prostory s novou jízdárnou.

Věnujeme se dětem a mládeži a postiženým spoluobčanům za využití metodiky chovu koní. Pro své potřeby využívá třináct koní - tři mají licence WRC, tři speciální výcvik pro parawestern. O víkendech a prázdninách jsou pořádány jezdecké kurzy, semináře a agroturistické aktivity.
 
Westernová jezdecká škola Brno
Westernová jízda je v Čechách poměrně nová disciplína vycházející z práce honáků při péči o stáda na rozlehlých pastvinách Ameriky. Kovbojské dovednosti se postupně proměnily v ucelený jezdecký styl, ve kterém je vždy kladen důraz na dokonalou spolupráci jezdce a koně. K dispozici je dvanáct koní a pro ně dvanáct hektarů výběhů, luk a pastvin. Jsou cvičeni pro výchovnou a vzdělávací práci s dětmi ve věku 6-15 let, hipoterapii a parawestern. Tento výcvik zaručuje bezpečný provoz a dětský jezdecký sport po úroveň soutěží "D" a "C" WRC.
 
Agroturistika
Příroda mezi hlubokým údolím Svratky a úpatím Žďárských vrchů láká k vycházkám bez ohledu na roční období. Krása okolí Bystřicka slibuje do budoucna prudký rozvoj turistického ruchu. Největší stavební rozmach pro Bystřicko je spojen s těžbou uranové rudy. Naším záměrem je seznámit turisty s uranovým dolem při vyjížďce po místní hipostezce.

Letní tábory
Na Zámeckém statku probíhají také letní tábory pro děti a mládež s výukou jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé. Ubytování je zajištěno v nové ubytovně Zámeckého statku. K dispozici je venkovní písková jízdárna, krytá zámecká jízdárna, prostory rozsáhlého lesoparku a okolí přímo stvořené k vyjížďkám bez nutnosti jízdy po vozovkách. Velice oblíbené je koupání v přírodním koupališti v lomu.

Rekondiční pobyty
Rekondiční pobyt je určen pro jednotlivce, páry, skupiny přátel i lidé pracující na manažerských místech, u počítačů nebo jinak intenzivně duševně pracujících u nás stráví pár dní v romantickém prostředí venkovské usedlosti s jezdeckým výcvikem zaměřeným především na vyjížďky do okolí nádhernou lesnatou krajinou Vysočiny. Hlavním přínosem je zapojení skupin svalů nepoužívaných při sedavém zaměstnání a stmelení kolektivu.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 9. 2016
1.10.
2.10.
Slavnosti brambor Bystřice nad Pernštejnem 2016

Slavnosti brambor Bystřice nad Pernštejnem 2016

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina
29.10.
30.10.
Roh hojnosti 2016

Roh hojnosti 2016

Bystřice nad Pernštejnem, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí