Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Poklad na Starém Městě - dětská prohlídka Prahy

Poklad na Starém Městě - dětská prohlídka Prahy

Zážitky
Zahrajeme si vzdělávací hru o hledání ztraceného pokladu, který, dle staré pražské legendy, schoval jeden neposedný duch. Dětské prohlídky se konají v neděli dle volných termínů. Nečekejte nudný výklad, ale interaktivní hru!

Vyzkoušejte prohlídku Prahy, která bude děti bavit! Hra vede Starým Městem pražským a tam je také ukryt poklad. Děti se zabaví při hledání pokladu a ještě se navíc dozvědí něco zajímavého o pražských památkách.

V rámci hry Poklad Na Starém Městě děti obdrží plán cesty tzv. "mapu Slepého ducha", na které je 11 prázdných okének. Jejich úkolem je vyřešit různé úkoly, které se vztahují k danému místu, či památkám. Za každý splněný úkol obdrží jedno písmenko, které do mapky zapíší. Všechna písmena nám složí název místa, kde je poklad schován.

Sraz na prohlídku je ve spodní části Václavského náměstí, na Můstku, před hlavním vchodem do obchodu New Yorker. Průvodce drží v ruce ceduli s nápisem "Poklad na Starém Městě". Prohlídka se koná v neděli dle volných termínů od 10:30 hodin. Platba probíhá na místě v hotovosti, vychází se celoročně za každého počasí.

Trasa povede z Můstku na Ovocný trh a poté k Prašné bráně, dále přes Ungelt na Staroměstské náměstí a pak do cíle. Tam na všechny čeká odměna. Hra je vhodná pro děti od 6 let. Děti se účastní hry vždy v doprovodu dospělé osoby.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 2. 2018
25.1.
15.3.
CzechImage

CzechImage

Praha, Praha
1.1.
31.3.
Výstava Na film! 2

Výstava Na film! 2

Praha, Praha
18.1.
31.5.
Zlaté časy českého hokeje

Zlaté časy českého hokeje

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí