Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem

Zoopark Zelčín - minizoo se zajímavým programem

Příroda
Areál leží na ostrově mezi Vltavou a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem, na cyklistické stezce. Malá zoologická zahrada nedaleko Mělníka nabízí vyžití nejen pro rodiny s dětmi.
Zelčín, malá vesnička s asi 10 trvale žijícími obyvateli se nachází na ostrově ohraničeném Vltavou, Labem a Vraňansko-Hořínským plavebním kanálem. Do Prahy je to přibližně jen 30 km. Milovníkům koní nabízí vyjížďky, výcvik pod vedením trenéra a kvalitní ustájení koní. Zoopark je díky každodennímu provozu restaurace oblíbenou zastávkou cykloturistů.
 

S kým se ve Zelčíně můžete potkat? 

Zoopark Zelčín je malá zoo se zaměřením na domácí zvířata. Snaží se chovat zvířata tak jak to známe z minulosti. Ohleduplně a poctivě. Na farmě najdete převážně domácí zvířata a s většinou z nich máte možnost přímého kontaktu: pohladit nebo nakrmit. Během dne uvidíte jak se zvířata chovají, jak se krmí, jak se o ně pečuje.

Asi nejčastěji a hned ve venkovních ohradách si jistě všimnete fjordských koní.
V areálu zooparku si pak můžete pohladit a nakrmit kozy, ovce (odvážnější i pštrosy Emu), uvidíte spoustu domácí drůbeže, skotu, kozy, ovcí, prasátek a drobotiny – fretek, králíčků, morčat nebo koček. Pokud byste si domů chtěli pořídit také takového mazlíčka, informujte se u personálu o možnost koupě zdejších odchovanců – morčata, králíčci...

V letní sezóně také majitelé nabízí komentované krmení s výkladem. Sledujte proto jejich webové stránky nebo facebook a můžete se pak podívat i do zákulisí Zooparku.
 

Kozy na vodítku i program "ošetřovatel zvířat"

Ve Zelčíně vám zprostředkují i netradiční zážitky - už jste například šli na procházku s kozou na vodítku? Pro ty z vás, kteří chtějí vyzkoušet něco netradičního nebo hledají netradiční dárek, nabízí provozovatelé také možnost stát se na den "ošetřovatelem v Zooparku". Vyzkoušíte si, jaké to je vstávat brzy se zvířaty, ošetřovat je, pečovat o ně a pracovat s nimi. Cena programu je 600 Kč.
 

Pokud chcete zvířátkům přinést něco dobrého

Pokud chcete zvířátka obdarovat krmením z domova, prosíme nečiňte tak. Velmi rádi jej však ošetřovatelé od vás přijmou. Za hlavními vraty do stájí, je k dispozici koš pro odkládání suchého pečiva, ovoce, zeleniny a pod.

Některá zvířata jsou citlivá na krmení, některé potřebují zvláštní druh. Personál vše co přinesete rozdá správným zvířátkům a ve správných dávkách.
 

 

Útulná hospůdka U Bedřicha

Součástí ZooParku je i útulná hospůdka s denním provozem a širokým výběrem jídel a nápojů. Je zde možnost venkovního posezení, pro děti s pískovištěm a zanedlouho snad i se skluzavkou. Čas od času se zde také konají různé akce.
 
Nejaktuálnější nabídkou ZooParku jsou výlety pro školy se zábavným programem a občerstvením za akční cenu a také dětský tábor na koních s ubytováním přímo v areálu.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 8. 2019
18.7.
3.11.
Brekeke aneb V Mělníku není konec vodníků

Brekeke aneb V Mělníku není konec vodníků

Mělník, Střední Čechy
20.6.
25.8.
Svět kostiček

Svět kostiček

Mělník, Střední Čechy
1.6.
22.9.
Mělnické kulturní léto 2019

Mělnické kulturní léto 2019

Mělník, Střední Čechy
1.4.
31.10.
Zahrady a parky

Zahrady a parky

Veltrusy, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí