Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zoologická zahrada Hodonín

Zoologická zahrada Hodonín

Příroda
Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města. Rozkládá se na sedmi a půl hektaru rovinné plochy, což předznamenává příjemnou a pohodlnou procházku. Zoologická zahrada v Hodoníně má chovný pár vzácných lvů jihoafrických, kterým se pro jejich srst přezdívá bílí.
Zatímco původní zookoutek v době svého vzniku v roce 1976 čítal jen několik málo domácích nebo běžně chovaných exotických zvířat, dnes jich návštěvník může spatřit kolem 580  kusů ve 173 druzích na 7,5 ha rovinné plochy.

Hodonínská zoo je jedinou zoo u nás, která bílé lvy chová. Narození mláďat očekávají chovatelé přibližně za dva roky. Díky chovatelskému programu jich v zoologických zahradách ve světě žije jen kolem tří set. V rámci Unie českých a slovenských zoo je chová pouze Zoo Bratislava a nyní nově i Zoo Hodonín. První zmínka o tomto bílém lvu je z roku 1928 a veřejnost jej viděla až v roce 1970.

Navštívit můžete pavilon exotického ptactva, pavilon primátů a terárií nebo pavilon akvárií. Velkou chloubou zoo je vzdělávací centrum s pavilonem velkých kočkovitých šelem a ze všech nejnovější pavilonek elegantních plameňáků růžových a expozice sokolnictví.

Pro zpříjemnění pobytu dětí v areálu postupně vzniklo také několik dětských hřišť s nejrůznějšími atrakcemi, a velmi oblíbený kontaktní koutek s výběhy domácích zvířátek. Připravovány jsou pro ně také vzdělávací programy.

Zoo v Hodoníně navíc nabízí také možnost prožít každodenní radosti a strasti ošetřovatele zoo. Můžete se sami rozhodnout, zda si vyzkoušíte roli ošetřovatele papoušků, obyvatel sladkovodních i slaných akvárií či terárií, opic, kočkovitých šelem, velkých přežvýkavců nebo antilop. Pro skupiny o počtu 10 až 20 návštěvníků zoo pořádá komentované prohlídky s průvodcem.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 11. 2017
17.12.
Ďábelsky dobré Vánoce

Ďábelsky dobré Vánoce

Dubňany, Jižní Morava
1.11.
31.1.
Jednota bratrská

Jednota bratrská

Kyjov, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí