Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Židovské muzeum v Praze - největší muzeum svého druhu v Evropě

Židovské muzeum v Praze - největší muzeum svého druhu v Evropě

Památky
Muzeum pečuje o jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě. Ta obsahuje na 40 000 sbírkových předmětů a 100 000 knih.
Židovské muzeum v Praze vzniklo roku 1906. U jeho zrodu stáli historik dr. Salomon Hugo Lieben a dr. August Stein, představitel českožidovského hnutí a pozdější předseda pražské židovské obce. Jeho účelem bylo zdokumentovat historii, tradice a zvyky židovského obyvatelstva v Čechách a na Moravě.

Židovské muzeum vlastní bohaté sbírky stříbra, textilií a má jednu z nejrozsáhlejších sbírek judaik na světě, která obsahuje na 40 000 sbírkových předmětů a 100 000 knih. Je ojedinělá nejen množstvím svých předmětů, ale především tím, že pocházejí z jednoho uceleného území - z Čech a Moravy. Ve svém souhrnu tak sbírka podává celistvý obraz o životě a historii Židů v tomto regionu.

Židovské muzeum spravuje v oblasti bývalého pražského ghetta  tyto objekty, ve kterých jsou stálé expozice: Maiselovu synagogu, Španělskou synagogu, Pinasovu synagogu a Starý židovský hřbitov, Klausovou synagogu, Obřadní síň (budova pražského Pohřebního bratrstva), Galerii Roberta Guttmanna a Vzdělávací a kulturní centrum.

Program Židovského muzea k výchově proti antisemitismu v ČR: muzeum nabízí zájemcům prohlídku s výhradně českým odborným výkladem při poskytnutí výrazné slevy. Tato prohlídka se bude vždy konat v neděli a o státních svátcích ve 14.00 hod. Dospělí  zaplatí 95 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma a děti 6-15 let, studenti a důchodci zaplatí 55 Kč. Program zahrnuje také komentovaný vstup do Židovského muzea a Staronové synagogy. Vstupenky je nutno zakoupit v Rezervačním centru Židovského muzea - oddělení pro vzdělávání a kulturu - v Klausové synagoze.

Dospělého vyjde na 130 Kč, děti do 6 let zdarma a děti 6-15 let, studenti, důchodci zaplatí 80 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 7. 2016

Ubytování a restaurace v okolí