Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Židovská a historická Polná

Židovská a historická Polná

Kultura
Město Polná na rozhraní Čech a Moravy láká svým bohatým kulturním životem a především místními památkami. Prohlédnout si tak můžete např. zachovalý soubor židovských památek či místní zámek, ve kterém sídlí muzeum.

Z židovských památek můžeme doporučit synagogu, kde je umístěno Regionální muzeum židovské kultury. V zámku, který byl původně hradem ze 13. století, je umístěno Městské muzeum, v pravém křídle probíhají muzejní výstavy. V areálu zámku dále sídlí Základní umělecká škola, Kulturní středisko s kulturním sálem a Zámecká restaurace s ubytováním.

Muzeum nabízí expozice historických hodin, vývoj hodinářského řemesla, historickou lékárnu "U černého orla" a expozici Kupecký krám a stará řemesla. V oddělené expozici Staré školy si prohlédnete kompletní interiér třídy z roku 1866, školní kabinet a byt učitele.

Národní kulturní památkou byl v roce 2008 prohlášen Chrám Nanebevzetí Panny Marie. V budově měšťanského pivovaru žil se svými rodiči v letech 1917 - 1919 spisovatel Bohumil Hrabal.

Zajímavostí Polné je také křížová cesta s Božím hrobem a kapličkami z roku 1894. Polná je dějištěm jedné z největších "mrkvancových poutí" na Vysočině, která se koná vždy druhou neděli v září.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 9. 2018
13.9.
14.10.
Jan Karpíšek - Včelí obrazy

Jan Karpíšek - Včelí obrazy

Jihlava, Vysočina
7.6.
14.10.
Výstava Byl by tam jiný les?

Výstava Byl by tam jiný les?

Jihlava, Vysočina
7.6.
14.10.
Výstava Jak lesy myslí

Výstava Jak lesy myslí

Jihlava, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí