Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Neplachovice

Zámek Neplachovice

Památky
V obci Neplachovice nedaelko Opavy se nachází empírový zámek z roku 1834. V zámku naleznete zajímavé expozice o historii zámku a včelařství, dále sochy p. Libora Hřivnáče a jiné zajímavosti. V průběhu léta zde probíhají také kulturní akce.
Jedná se o jednopatrovou obdélníkovitou budovu se sedlovou střechou. V průčelí je balkón podpíraný čtyřmi toskánskými sloupy. Z druhé strany se nahází terasa s dvouramenným schodištěm. V parku si můžete prohlédnout barokní plastiky. Zámeckým parkem prochází také značená cyklostezka, která navazuje na Slezskou magistrálu č. 55.

Zámek v Neplachovicích je otevřen každou sobotu a neděli od 10.00 do 16.00 hod., a to až do konce září 2013. V zámku naleznete zajímavé expozice o historii zámku a včelařství, regeneraci zámeckého parku, dále sochy p. Libora Hřivnáče, fotografie p. R. Dehnera a jiné zajímavosti.

Z historie zámku: prvními známými majiteli statku byli zemané z Neplachovic. Je pravděpodobné, že již Jaroš z Neplachovic, uváděný na listině z roku 1377 nechal vybudovat ve vsi tvrz. První zmínka o tvrzi je však až z roku 1490, kdy kněžna Barbora přenechala Neplachovice Martinu Šípovi z Bránice. V následujících letech se majitelé statku velmi často měnili. V roce 1532 získali Neplachovice Lichnovští z Voštic, kteří je vlastnili až do roku 1686. Ti přestavěli tvrz na zámek. Renesanční zámek stojící patrně mezi potokem Herličkou a mlýnským náhonem zničili v roce 1778 pruští vojáci. Po roce 1786 se vlastníci statku opět střídali. V letech 1833 - 1834 dala tehdejší majitelka Neplachovic Marie Elgerová z Eichbergu postavit v severní části obce nový zámek obklopený krajinářským parkem.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 2. 2017

Akce v okolí

27.8.
31.3.
Cesta kolem světa

Cesta kolem světa

Stěbořice, Severní Morava a Slezsko
11.1.
31.12.
Kdo jsou lidé na Hlučínsku

Kdo jsou lidé na Hlučínsku

Hlučín, Severní Morava a Slezsko
28.7.
29.7.
Štěrkovna Open Music 201¨7

Štěrkovna Open Music 201¨7

Hlučín, Severní Morava a Slezsko

Ubytování a restaurace v okolí

Jízda na koni s příjemným zázemím v Jakartovicích

Jízda na koni s příjemným zázemím v Jakartovicích

Jakartovice, Severní Morava a Slezsko
Muzeum vidlí v Lichnově

Muzeum vidlí v Lichnově

Lichnov, Severní Morava a Slezsko
Zámek ve Velkých Hošticích

Zámek ve Velkých Hošticích

Velké Hoštice, Severní Morava a Slezsko