Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Vsetín - dominanta Valašska

Zámek Vsetín - dominanta Valašska

Památky
V renesančním zámku, jehož věž dodnes střeží prastarou cestu k beskydským horským průsmykům, sídlí Muzeum regionu Valašsko. Sbírky dokumentují život na Valašsku, historii města i zámku.

Vsetínský zámek je dominantou a nejstarší historickou budovou jednoho z center Valašska. Součástí zámeckého areálu je i anglický park. Muzeum regionu Valašsko má ve své správě několik zajímavých objektů - zámek na Vsetíně, zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, park v Lešné, hvězdárnu na Vsetíně a další.

Nové expozice jsou instalované v devíti výstavních sálech ve třech křídlech 1. patra zámku, a to na ploše přes 520 m2. V pěti sálech vsetínského zámku můžete zhlédnout historické expozice s náměty: "Valašská kolonizace", "Valašské rebelie", "Průmyslová revoluce na Vsetíně", "Josef Sousedík a průmysl 20. století" a "Protektorát a odboj na Vsetínsku".

Etnografické expozice ukazují to nejvzácnější z národopisných sbírek regionálního muzea. Jsou instalovány ve dvou místnostech a vtáhnou vás nejen do zvykoslovného cyklu v rámci roku i lidského života na Valašsku "Od jara do zimy – Od kolébky po rakev", ale také vás seznámí s tradiční neřemeslnou formou výroby, která byla na Valašsku v minulosti velmi rozšířena – s brouskařstvím, křiváčkářstvím, pletením na rámu, vázáním na formě, punčochářstvím či se zhotovováním hraček.

Uměleckohistorická expozice ve dvou sálech je zredukovaná na jedno téma – "Fenomén ohýbaného nábytku" a představuje vzácnou, profilovou sbírku vsetínského muzea doplněnou o ukázky současné oceněné designové produkce akciové společnosti TON v Bystřici p. H., která exponáty zapůjčila.

Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2015
13.12.
Zámecké adventní kouzlení

Zámecké adventní kouzlení

Vsetín, Východní Morava
29.11.
10.1.
Betlémy regionálních tvůrců Vsetín

Betlémy regionálních tvůrců Vsetín

Vsetín, Východní Morava
27.10.
12.12.
Zrcadlení: Společná výstava Igora Kitzbergera a Karla Harudy

Zrcadlení: Společná výstava Igora Kitzbergera a Karla Harudy

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava
28.5.
31.3.
Výstava „Muzeum v zákulisí“

Výstava „Muzeum v zákulisí“

Rožnov pod Radhoštěm, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí