Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Zámek Vsetín - dominanta Valašska

Zámek Vsetín - dominanta Valašska

Památky
V renesančním zámku, jehož věž dodnes střeží prastarou cestu k beskydským horským průsmykům, sídlí Muzeum regionu Valašsko. Sbírky dokumentují život na Valašsku, historii města i zámku. Z důvodu rekonstrukce vnitřních prostor zámku je vsetínské muzeum od 1. května 2014 do léta 2015 uzavřeno.

Vsetínský zámek je dominantou a nejstarší historickou budovou jednoho z center Valašska. Součástí zámeckého areálu je i anglický park. Muzeum regionu Valašsko má ve své správě několik zajímavých objektů - zámek na Vsetíně, zámek Kinských ve Valašském Meziříčí, park v Lešné, hvězdárnu na Vsetíně a další.

Nové expozice připomenou zejména historii, tradici a průmyslové dědictví Vsetína a jeho okolí. Jednotlivá témata doplní o zábavné, interaktivní a multimediální prvky. Velký prostor bude věnován významnému vsetínskému rodákovi Josefu Sousedíkovi. Muži, jenž si vysloužil přezdívku valašský či moravský Edison, měl v minulosti velkou zásluhu na rozvoji Vsetína a celého okresu. Dvakrát městu starostoval, na svém kontě má více než padesát patentů v oblasti elektrotechniky a strojírenství.

Celý popis
Naposledy změněno: 17. 7. 2015
31.5.
30.8.
Pořád se něco děje

Pořád se něco děje

Vsetín, Východní Morava
4.6.
27.9.
O půl třetí na náměstí

O půl třetí na náměstí

Vsetín, Východní Morava
17.9.
Komiksová dílna 2

Komiksová dílna 2

Vsetín, Východní Morava
2.10.
3.10.
Tes Valachiarun 2015

Tes Valachiarun 2015

Vsetín, Východní Morava

Ubytování a restaurace v okolí