Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj > Nová prohlídková trasa pro nezletilé v plzeňském pivovaru

Nová prohlídková trasa pro nezletilé v plzeňském pivovaru

Společnost Plzeňský Prazdroj nabízí od září 2009 nový exkurzní program pro školy s názvem Pivovarnictví - Úspěšné odvětví českého průmyslu. Nový prohlídkový okruh seznámí návštěvníky se širšími souvislostmi pivovarnictví jako slavného odvětví českého průmyslu a s rolí Plzeňského Prazdroje v dějinách pivovarství.
V čem je trasa pro lidi pod 18 let odlišná? Nezletilí se nepodívají do provozů přímo spojených s výrobou piva. Program také neobsahuje prezentaci výrobního postupu piva, prohlídku stáčírny a varny. Výjimku budou mít pouze školy hotelového a potravinářského zaměření, pro něž je exkurze součástí výukového programu. Ani ti ovšem nedostanou pivo k ochutnání.

Trasa pro nezletilé nabídne plnohodnotný zážitek z pivovaru, ovšem z jiného úhlu pohledu. Exkurze začíná v Návštěvnickém centru úvodem do historie pivovarnictví v Čechách a pokračuje vyprávěním slavného příběhu Plzeňského Prazdroje v kině. Na nádvoří pivovaru mohou návštěvníci obdivovat první ze dvou pivovarských kulturních památek, Jubilejní bránu. Druhou památkou je vodárenská věž, jejíž základnu nezletilí také navštíví. Naskytne se jim nevšední pohled do útrob více než 100 let staré technické památky. Část prohlídky pojednává o historii řemesel - například bednářství, kterému je věnována speciální expozice, ve které si návštěvníci mohou vyzkoušet sestavit sud. Způsoby dopravy piva dokládají historické dopravní prostředky - lokomotiva a nákladní auto. V hale slávy jsou vystaveny největší klenoty z historie pivovaru.
Na závěr prohlídky návštěvníci projdou labyrintem sklepů do lednice, kde se uchovával v minulosti led po celý rok. Ve sklepeních mohou prolézt víkem od sudu opravdu malým otvorem tak, jak to kdysi prováděli bednáři při údržbě sudů.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 12. 2010