Za historií piva Pilsner Urquell musíte do Plzně

Gurmánská turistika
Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj, a.s. a Pivovarského muzea vás seznámí s tajemstvím a historií jedinečného varního postupu piva Pilsner Urquell. Uvidíte např. expozici Pilsner Urquell a film o výrobě piva Pilsner Urquell v panoramatickém kině s otočným hledištěm.
Měšťanský pivovar v Plzni byl založen plzeňskými právovárečníky v roce 1842, první várka piva byla uvařena 5. října 1842. Záhy se věhlas piva Plzeňský Prazdroj pod značkou Pilsner Urquell rozšířil do celého světa a pivovar se postupně rozšiřoval až do dnešní podoby. Dnes je pivovar živým a dynamickým místem, kde se prolíná tradiční výrobní postup piva Pilsner Urquell s nejmodernějšími technologiemi pivovarnictví. Rozvíjí se tak unikátní industriální památka, která láká nejen všechny znalce a milovníky dobrého piva.
 
Prohlídky pivovaru Plzeňský Prazdroj - Setkání s legendou Pilsner Urquell: návštěvnická trasa vede autentickými místy, kde se pivo Pilsner Urquell od počátku vyrábí. Během prohlídky navštívíte moderní stáčírnu s kapacitou 120 000 lahví/hod, unikátní expozici surovin, historickou i současnou varnu Pilsner Urquell a síň slávy, ukrývající nejvýznamnější památky pivovaru. Neodmyslitelným završením prohlídky je návštěva historických pivovarských sklepů a ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell (pouze pro návštěvníky starší 18 let). 

Prohlídky Pivovarského muzea – Příběh piva: pivovarské muzeum je jediné muzeum svého druhu na světě. Přijďte na prohlídku muzea a prožijte příběh piva od starověku do současnosti. Muzeum najdete v unikátně zachovaném právovárečném domě, který dýchá atmosférou středověku a vypráví o výrobě a způsobu podávání i pití piva. Zábavná i poučná expozice potěší milovníky historie a pivovarnictví.

Pro milovníky piva Gambrinus je k dispozici také prohlídka pivovaru Gambrinus, kde se mimochodem dozvíte také to, jak správně čepovat pivo.
 
Celý popis
29.3.
Květná neděle ve Skokách

Květná neděle ve Skokách

Žlutice, Západočeské lázně
29.3.
Velikonoční tvoření v Centrum Caolinum Nevřeň

Velikonoční tvoření v Centrum Caolinum Nevřeň

Nevřeň, Plzeňsko a Český les
28.3.
19.12.
Plzeňské farmářské trhy

Plzeňské farmářské trhy

Plzeň, Plzeňsko a Český les
31.3.
Slavnost ke 100. výročí narození Pátera Františka Ferdy

Slavnost ke 100. výročí narození Pátera Františka Ferdy

Spálené Poříčí, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí