Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Z Českých Budějovic lodí do Hluboké nad Vltavou

Z Českých Budějovic lodí do Hluboké nad Vltavou

Zážitky
Na lodích Altona, Malše nebo Vojtěch Lanna kromě pravidelných projížděk a spojů, můžete objednávat plavby z Českých Budějovic přes komoru v Českém Vrbném na Hlubokou a nebo obráceně. Výlety na lodi můžete pak spojit nejenom s prohlídkou zámku Hluboká, ale třeba návštěvou zoologické zahrady.
Jízda mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou se v sezóně 2016 koná pouze na objednávku (777 14 15 15, 602 49 13 44 nebo mail: flyma@volny.cz).

Pravidelné plavby probíhají v červenci a srpnu z Hluboké nad Vltavou do Purkarce a zpět. Odjezd z Hluboké je v 10 a 14 hodin. Zastavuje se po 50 minutách na zastávce Karlův Hrádek. Z Purkarce odjíždí loď ve 12 a 16 hodin.

Plavba na rybníku Svět
Plavby lodí probíhají celoročně, jsou však závislé na povětrnostních podmínkách, počtu osob a stavu vodní hladiny. Doporučujeme, obzvláště mimo turistickou sezónu, ověřit si na uvedených kontaktech, zda se plavba koná.


Vltavská vodní cesta - Horní Vltava

Vltavská vodní cesta je rozdělena do tří úseků. První je mezi Českými Budějovicemi a Hlubokou, má téměř devět kilometrů a bude zprovozněn jako první. Další úseky jsou Hluboká nad Vltavou - vodní dílo Hněvkovice a Hněvkovice - Týn nad Vltavou. Vedle zvýšení turistického ruchu má vltavská cesta i protipovodňový význam. Prohloubeno, rozšířeno a vyčištěno bude 33 kilometrů řeky Vltavy. 

Cílem celého projektu je obnovení splavnosti vodní cesty Horní Vltavy pro rekreační plavbu. Tak se „jihočeská“ Vltava napojí plavebně na nádrž vodního díla Orlík, což významně rozšíří turistický potenciál o celou Orlickou nádrž na Vltavě a Otavě. Po dokončení plavebních zařízení na Orlíku a Slapech pak vznikne souvislá vltavská vodní cesta, napojená díky Labi na celou síť evropských vodních cest.
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 6. 2017
5.6.
25.6.
Moc jedu

Moc jedu

Praha 10, Praha
2.6.
28.7.
Josef Achrer - Rituál

Josef Achrer - Rituál

Praha 3, Praha
17.6.
30.7.
České designové sklo v Oblacích

České designové sklo v Oblacích

Praha 3, Praha
1.1.
31.12.
Farmářské trhy na Jiřáku 2017

Farmářské trhy na Jiřáku 2017

Praha 3, Praha

Ubytování a restaurace v okolí