Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vyhlídková věž Cibulka v Praze Košířích

Vyhlídková věž Cibulka v Praze Košířích

Příroda
Romantická kamenná rozhledna Cibulka se nachází v pražské čtvrti Košíře, nad Plzeňskou ulicí ve výšce 302 m n. m. Okolo ní se rozprostírá stejnojmenný areál, jehož centrem je bývalá hospodářská usedlost, později zámeček, dnes chátrající ruina.

Jméno parku bylo odvozeno od majitele Blažeje Cibulky z Veleslavína, který tu žil na přelomu 16. a 17. století. V roce 1817 koupil usedlost kníže a vypuzený pasovský biskup Leopold Linhart Thun-Hohenstein, který si tu vybudoval honosné letní sídlo. Statek přestavěl na empírový zámeček a na přilehlém pozemku zřídil přírodní park doplněný v romantickém duchu řadou drobných stavbiček a soch. Při původním budování parku myslel kníže i na odpočinkové stavby sloužící k výhledu.

Věž Cibulka, která je postavena jako umělá hradní zřícenina, je vysoká zhruba 13 metrů. Nabízí výhled především na Motol, Řepy a Kotlářku. Rozhledu však brání koruny stromů. Na její vyhlídkovou plošinu vede 76 schodů. Je celoročně volně dostupná. 

Do blízkosti věže se dostanete nejlépe pěšky z tramvajové zastávky Poštovka (č. 9, 10, 16) nebo autobusové zastávky U lesíka (č. 123). S autem lze zaparkovat v ulicích V Cibulkách nebo U lesíka.

Celý popis
Naposledy změněno: 18. 10. 2017
17.10.
13.12.
Výstava Země divokých koní

Výstava Země divokých koní

Praha 13, Praha
13.10.
3.12.
Noor by Noor

Noor by Noor

Praha 13, Praha
9.9.
16.12.
Kurzy krasobruslení na Nikolajce

Kurzy krasobruslení na Nikolajce

Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí