Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinné sklepy Lechovice

Vinné sklepy Lechovice

Gurmánská turistika
Vinné sklepy Lechovice patří k tradičním výrobcům kvalitních přírodních vín ve Znojemské vinařské podoblasti, kde pěstování révy má hluboké kořeny. Dochované záznamy o největším rozvoji vinařství jsou spojovány s Louckým klášterem ve Znojmě.
Roku 1723 bylo v Lechovicích povoleno v zámeckém parku hloubení sklepa, který je v současné době využíván na výrobu těch nejkvalitnějších vín. Sklep byl dokončen o 114 let později, roku 1837. Technické řešení sklepních prostor, které si můžete prohlédnout, zajišťuje stabilní teplotu 12 stupňů Celsia a prostředí ideální pro výrobu a zrání vína v sudech. Nynější společnost vznikla v roce 1993 a navazuje na dlouholetou tradici lechovického vinařství. Celková plocha vinic, která je zachována již po staletí, představuje 230 ha. Vinice spadají do katastru vinařských obcí Borotice, Božice, Oleksovice a Lechovice.

Vinné sklepy Lechovice jsou největší výrobci lahvových vín z vlastních vinic ve Znojemské vinařské podoblasti, což jim umožňuje produkci kvalitních vín s označením plněno vinohradníkem. Hrozny díky pomalému zrání a redukované sklizni hroznů dosahují vysoké kvality a aromatičnost  typickou pro severní vinařské oblasti. Zvláště vysoce jsou u nás ceněny odrůdy Sauvignon, Pálava a Tramín, čehož důkazem jsou častá ocenění i na mezinárodních výstavách.

Při výrobě vín se využívá jak klasické technologie výroby v dřevěných sudech, tak i moderní zpracování ve velkoobjemových nerezových nádržích za pomoci nových technologií, odstřeďování moštů, čistých kultur kvasinek a řízeného průběhu kvašení.

Vína z místní produkce můžete ochutnat v místním sklípku, kde vám mohou majitelé zajistit příjemnou lidovou hudbu (harmonikář, cimbál), něco dobrého k jídlu i ubytování. Ochutnávka a konzumace vín dle výběru v reprezentativním sklepě je vedena zkušeným sommeliérem, jehož služby jsou již započítány v ceně pronájmu sklepa.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 1. 2017
15.7.
Meruňkobraní Miroslav 2017

Meruňkobraní Miroslav 2017

Miroslav, Jižní Morava
17.1.
22.1.
JazzFest Znojmo 2017

JazzFest Znojmo 2017

Znojmo, Jižní Morava
8.1.
25.3.
Zimní plavba na Dalešické přehradě

Zimní plavba na Dalešické přehradě

Kramolín, Vysočina
Přírodní koupací biotop Bantice

Přírodní koupací biotop Bantice

Bantice, Jižní Morava
Vinařství Hanzel v Miroslavi

Vinařství Hanzel v Miroslavi

Miroslav, Jižní Morava
Zámek Miroslav

Zámek Miroslav

Miroslav, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí