Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařství Vajbar Rakvice

Vinařství Vajbar Rakvice

Gurmánská turistika
Bronislav Vajbar je klasickým případem vinaře, kterého k vínu přivedli předci. Rodinná tradice pěstování hroznů a výroby vína sahá daleko do historie rodiny. Důkazem toho je i dochovaný rodokmen, ve kterém je zmínka o vinařství už z konce 19. století.
Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařství obhospodařuje cca 36 ha vinic, ve kterých probíhá postupná obnova přestárlých vinic a kde se zároveň obměňuje odrůdová skladba podle dlouhodobého záměru. Vinařství pěstuje Veltlínské červené rané, Rulandské šedé, Muškát moravský, Irsai Oliver, Ryzlink vlašský, Pálava, Modrý Portugal a Cabernet Moravia.

Mimo jakostní a přívlastková vína vinařství také vyrábí také stoprocentní hroznový mošt bez stabilizačních a konzervačních látek. Jeho základem jsou odrůdy Muškát moravský a André.

V posledních letech získala vína vinařství Vajbar řadu medailí z uznávaných domácích i mezinárodních soutěží. Jmenovat můžeme Král vín České republiky, O zlatý pohár Víno&Delikatesy, Valtické vinné trhy, Jarovín Rosé, Weinparade Poysdorf, Vinum Juvenale, Festwine, Gran Prix Vinex či Vinařské Litoměřice. Chloubou Vinařství Vajbar jsou pak ledová vína, která jako jediná uspěla v soutěži Salonu vín ČR roku 2015! Navíc Pálava 2013 ledové víno zvítězila v kategorii sladkých vín.

Milovníkům vína je určena podniková vinotéka v areálu vinařství. Uvítají tu jak mototuristy, tak milovníky vína na kole či pěší turisty. Pochopitelně si tu můžete nakoupit i zásoby na doma a mít víno přímo "od pramene".
Celý popis
Naposledy změněno: 20. 2. 2017
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
1.12.
31.3.
Zimní plavby v Lednici

Zimní plavby v Lednici

Lednice, Jižní Morava
13.5.
Velkopavlovický gulášfest 2017

Velkopavlovický gulášfest 2017

Velké Pavlovice, Jižní Morava
15.9.
16.9.
Velkopavlovické vinobraní 2017

Velkopavlovické vinobraní 2017

Velké Pavlovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí