Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařství Vajbar Rakvice

Vinařství Vajbar Rakvice

Gurmánská turistika
Bronislav Vajbar je klasickým případem vinaře, kterého k vínu přivedli předci. Rodinná tradice pěstování hroznů a výroby vína sahá daleko do historie rodiny. Důkazem toho je i dochovaný rodokmen, ve kterém je zmínka o vinařství už z konce 19. století.
Vinařství Vajbar sídlí ve vinařské obci Rakvice, která je součástí velkopavlovické vinařské podoblasti. Vinařství obhospodařuje cca 36 ha vinic, ve kterých probíhá postupná obnova přestárlých vinic a kde se zároveň obměňuje odrůdová skladba podle dlouhodobého záměru. Vinařství pěstuje Veltlínské červené rané, Rulandské šedé, Muškát moravský, Irsai Oliver, Ryzlink vlašský, Pálava, Modrý Portugal a Cabernet Moravia.

Mimo jakostní a přívlastková vína vinařství také vyrábí také stoprocentní hroznový mošt bez stabilizačních a konzervačních látek. Jeho základem jsou odrůdy Muškát moravský a André.

V posledních letech získala vína vinařství Vajbar řadu medailí z uznávaných domácích i mezinárodních soutěží. Jmenovat můžeme Král vín České republiky, O zlatý pohár Víno&Delikatesy, Valtické vinné trhy, Jarovín Rosé, Weinparade Poysdorf, Vinum Juvenale, Festwine, Gran Prix Vinex či Vinařské Litoměřice. Chloubou Vinařství Vajbar jsou pak ledová vína, která jako jediná uspěla v soutěži Salonu vín ČR roku 2015! Navíc Pálava 2013 ledové víno zvítězila v kategorii sladkých vín.

Milovníkům vína je určena podniková vinotéka v areálu vinařství. Uvítají tu jak mototuristy, tak milovníky vína na kole či pěší turisty. Pochopitelně si tu můžete nakoupit i zásoby na doma a mít víno přímo "od pramene".
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 3. 2017
1.4.
31.10.
Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Letové ukázky dravců na zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
13.5.
Velkopavlovický gulášfest 2017

Velkopavlovický gulášfest 2017

Velké Pavlovice, Jižní Morava
15.9.
16.9.
Velkopavlovické vinobraní 2017

Velkopavlovické vinobraní 2017

Velké Pavlovice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí