Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Vinařství Lednice ANNOVINO - prohlídky Valtického podzemí

Vinařství Lednice ANNOVINO - prohlídky Valtického podzemí

Zážitky
V příjemném a historizujícím prostředí mají spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína společnosti Vinařství Lednice ANNOVINO. Valtické podzemí je unikátní labyrint obnovených částí historických vinných sklepů vzájemně propojených v celkové délce 800 m.
Valtické podzemí je unikátní soubor podzemního dědictví historických vinných sklepů, které se daří díky aktivitám vinařů ze společnosti Vinařství Lednice ANNOVINO postupně odhalovat veřejnosti. Vznik sklepů je datován až k roku 1289 v souvislosti se založením kláštera minoritů.
 
Zdejší labyrint vzájemně propojených historických sklepů a chodeb pochází totiž už z dob 13. století, kdy za tehdejšími hradbami Valtic žil řád mnichů Minoritů a později Františkánů. Právě oni se zasloužili o jeden z prvních rozkvětů zdejšího věhlasného vinařství, na který později navázal slavný rod Lichtenštejnů
 
Valtické podzemí je otevřeno celoročně. Na své si přijdou všichni milovníci dobrého vína a tajemné minulosti i v klidnějších obdobích roku. Pokud jste se nestihli do Valtic na otevření Valtického Podzemí podívat, máte možnost kdykoliv v průběhu roku nebo na vyhlášených víkendových akcích či dlouhodobých akcích jako je Dýňobraní Valtické podzemí nebo burčáky...

V hloubce až 11 metrů Valtické podzemí ukrývá jedinečné prostředí pro ideální úschovu a nazrávání těch nejlepších partií vín. Každý milovník vína zde má možnost vlastnit archivní kóji, tedy svůj kousek vinného sklepa a mít v něm svoji chloubu schovanou a později se s ní podělit kdykoliv se svými přáteli.

V příjemném a historizujícím prostředí mají také spokojení návštěvníci možnost ochutnat výtečná vína společnosti Vinařství Lednice ANNOVINO (dříve Vinařství Chateau Lednice), inspirovaná význačnými památkami Lednicko – valtického areálu jako je minaret v Lednici a Kolonáda Valtice.

Valtické Podzemí nabízí:

  • prodej vín přímo z vinařství
  • řízené degustace několika typů (ochutnávkové programy) s výkladem pro jednotlivce bez ohlášení, pro skupiny po ohlášení, celková kapacita 300 osob najednou.
  • posezení ve sklepě s jedinečnými místními kulinářskými specialitami, prodej vína ze sklepa, dárková balení vín a upomínkové předměty s vinařskou tématikou.
  • uspořádání rodinných i firemních akcí na klíč, degustátorská školení, eno-gastronomické programy na téma snoubení vín a pokrmů.
  • možnost pronájmu Valtického podzemí nebo jeho částí, pronájem archivních boxů na víno, pořádání sezónních akcí – Dýňobraní Valtické Podzemí, burčáky, vinobraní.
  • možnost zajištění ubytování v blízkém okolí.
  • možnost řízených degustací s programem ve vašich prostorech.
Celý popis
Naposledy změněno: 19. 2. 2018
3.2.
30.3.
Zimní prohlídky na zámku Valtice

Zimní prohlídky na zámku Valtice

Valtice, Jižní Morava
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Lednice

Zimní prohlídky zámku Lednice

Lednice, Jižní Morava
26.10.
25.2.
Střípky dávných časů - středověk na Břeclavsku

Střípky dávných časů - středověk na Břeclavsku

Břeclav, Jižní Morava
Vinný sklep Hradební Valtice

Vinný sklep Hradební Valtice

Valtice, Jižní Morava
Vinné sklepy Valtice

Vinné sklepy Valtice

Valtice, Jižní Morava
Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Zámecký sklep A.D. 1430 Valtice

Valtice, Jižní Morava
Křížový sklep Valtice

Křížový sklep Valtice

Valtice, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí